Tarptautinė dailės rezidentūra Jonavoje

2020 m. rugpjūčio 28 d. 
COVID-19 situacija pasaulyje koreguoja Tarptautinės dailės rezidentūros planus. Projekto veiklos pratęsiamos: visi rezidentūros dalyviai laukiami 2021-aisiais, kai tik bus panaikinti apribojimai keliaujantiems! O kol kas kviečiame užsukti į biblioteką ir susipažinti su Igno ir Julijos – pirmųjų rezidentūros dalyvių, atvykusių iš Vokietijos – kūriniais! Liepos mėnesį gyvendami Jonavoje, dailininkai kūrė paveikslus tema „Skaitantis žmogus“.

​APIE REZIDENTŪROS NAUJIENAS SKAITYKITE:
​Tarptautinė dailės rezidentūra žengė pirmuosius žingsnius
​Laikinumo ženklai pirmuosiuose tarptautinės dailės rezidentūros kūriniuose

 
​Susipažinkite:

Job Sanchez

Jaunos kartos menininkas Job Sanchez gyvena ir kuria Meksikoje. Tapybos darbuose autorius ekeperimentuoja geometrinėmis formomis ir itin ryškiais spalviniais. Tai atskleidžia menininko polinkį improvizuoti, jungti tradicinius Meksikos ornamentinius ir spalvinius motyvus su modernia raiška. Fotografijose autorius fiksuoja savo šalies
kasdienybės, istorinius ir kultūros fragmentus, kuriuose jungiasi gamtos ir urbanistinės detalės, portretas ir socialinės realijos.

Julija Gleiksner

Julija Gleiksner: „Mano tapyba yra energijos atsiradimas manyje, ir jos sąveika su tapybos procesu. Energijos ir materijos sąveika – procesas, visuomet kitime: kovoje, prieštaravime, judesyje,  susivienijime, susitaikyme, tyloje... Vidinė intuicija atveria tapybos procesą, materijos šokį drobėje: jos judėjimo sustabdymą, plovimą, gramdymą, tepimą, paleidimą ir palikimą būti. Taip gimsta mano tapybos energijos būtis.“

Bailley Keogh

Bailley Keogh (gimusi Amerikoje) gyvena ir kuria Berlyne. Parodose dalyvauja ir parodas rengia nuo 2015 metų. Darbai yra itin įdomūs: portretai ir aktai atlikti ekspresyvia  maniera, dominuoja įvairi koloristika, charakteringi potėpiai Rezidencijos metu planuoja kurti darbus, kuriuose bus aktualizuojamos  technologijų ir internetinės kultūros temos.

Benjamin Hall

Benjamin Hall gyvena ir kuria Škotijoje, Glazge. Tai itin universalių galimybių menininkas, kuriantis įvairiose srityse: filmai, naujoji medija, animacija, instaliacijos, tapyba. Parodose dalyvauja nuo 2017 metų. Parodas rengia Glazge ir Londone. Kuria kompiuterinės tapybos ir grafikos srityje, darbai interaktyvūs ir teatrališki, dinamiški, įtraukiantys į veiksmą ir žiūrovą.

Ignas Gleixner

Ignas Gleixner - šiuo metu gyvena ir kuria Vokietijoje. Šalia tapybos, pedagoginės veiklos, menininkas taip pat rengia parodas galerijoje „Gleixner art/ meno parkas“ Diuseldorfe. Savo kūryboje derina tapybą ir žemės meną. Kurdamas paveikslus, dažnai naudoja įvairias gamtos detales: pušų spyglius, medžio žievę, pelenus.

Karolina Pielak

Menininkė Karolina Pielak gyvena ir kuria Lenkijoje. Parodose dalyvauja nuo 2017 metų. Autorė eksperimentuoja tapybos žanre: jos kuriamuose minimalistinės stilistikos darbuose pasirenkamos geometrinės, gamtos, animalistinės formos. Autorė jomis žaidžia, ji mėgsta spalvinius kontrastus, priešpriešas.
Rezidentūros tikslai:
• pradėti Jonavoje naują kultūrinę veiklą, skatinti į ją įsitraukti vietos bendruomenę;
• eksperimentuoti bei kurti paveikslus tema „Skaitantis žmogus“, kurie taps kaupiamos meno kūrinių kolekcijos dalimi;
• dalintis patirtimi ir pagyvinti kultūrinį gyvenimą Jonavos mieste, susiduriančiame su šiuolaikiniais iššūkiais.
Tarptautinės dailės rezidentūros metu sukurti darbai bus ne tik eksponuojami Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos erdvėse, bet ir pristatyti Kauno ir Kėdainių gyventojams surengiant vienos dienos parodas įvairiose šių miestų kultūros įstaigose.
Detali informacija rezidentūros kandidatams pateikiama   čia. 
​​
Kontaktinis asmuo:

Kristina Jaskūnienė, Kultūrinių veiklų organizatorė
​El. paštas: kristina.jaskuniene@jonbiblioteka.lt, tel.: +370 671 24328

​Organizatorius – Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 
Projektą finansuoja:    

Rėmėjai:

      
   
© PigiosSvetaines.lt