Knyga – madingiausias šių metų vasaros desertas!

2021 m. gegužės 28 d.

Spalvotoji vasara ir nuotaikingas Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.  

​​„Vasaros su knyga“ skaitymo akcija – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija, vykstanti birželio 1–rugpjūčio 31 d., rengėjų džiaugsmui kasmet sulaukianti vis gausesnės dalyvių auditorijos. Praėjusiais metais iššūkį priėmė net 20 553 skaitytojai, buvo perskaitytos 93 035 knygos. Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių. 

Nuo karščio lietuviai vaduojasi skaitydami knygas
​Vasara dar tik įpusėjo, o jau fiksuojami ne tik rekordiškai aukšti termometro rodikliai, bet ir skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatai. Akcijos organizatoriai juokauja, kad skaitymo iššūkis plinta it gerasis virusas. Šių metų iššūkiui įpusėjus jau užsiregistravo daugiau kaip 15 000 dalyvių. Tai yra 2,5 tūkstančio daugiau nei praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Aktyviausiai iššūkyje registruojasi Kauno apskrities gyventojai. Juos vejasi Vilniaus ir Klaipėdos apskritys.   

Priimti skaitymo iššūkį kviečiama visus – jaunimą, moksleivius, šeimas su vaikais, dirbančiuosius ir senjorus, užsienyje gyvenančius lietuvius. O ypač – kiekvieną, turintį knygų skaitymą sunkinančią negalią. Šįkart skaitymo akcijoje bus sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti kviesime regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Akcijos palaikymo komandoje turime virtualią biblioteką ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.

Jonavos skaitytojai - aktyvūs iššūkio dalyviai

Jonavos viešosios bibliotekos darbuotojai džiaugiasi, jog miesto skaitytojai, kaip ir kasmet, labai aktyviai registruojasi ir dalyvauja iššūkyje. Skaitytojai dalinasi įspūdžiais ir džiaugiasi įveiktais iššūkiais: ​skaitytoja Gabija savo knygų penketuką dėliojo iš detektyvinių knygų. Nors tai nelengva užduotis, su bibliotekininkės Alytės pagalba mergina surinko ir jau baigia skaityti savąjį penketuką. Broliai Dominykas, Donatas ir Danielius Dobilai - ne tik aktyvūs bibliotekos renginių dalyviai, bet ir skaitytojai. Broliai džiaugiasi, jog jau perskaitė po 4 knygas ir jau netrukus pirmąjį kartą įveiks iššūkį ir galbūt spės tai padaryti ir antrąjį. Jau penktus metus organizuojamame „Skaitymo iššūkyje“ mūsų skaitytoja Jurgita dalyvauja jau 4-ąjį kartą! Vos kartą šį iššūkį praleidusi, Jurgita pažadėjo, jog ir toliau stengsis dalyvauti kasmet!!📚
​​
Užduotys ir prizai
 
​Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį arba registruotis savarankiškai svetainėje ČIA

​Užduotys:
 • Perskaityk detektyvinę knygą
 • Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai
 • Perskaityk literatūrine premija apdovanotą knygą
 • Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą
 • Perskaityk linksmą knygą

​Šiais metais skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Net 14 vertingų prizų iššūkį įveikusiems dalyviams įsteigė pagrindinis rėmėjas išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Jos atstovė įmonė „ALSO Lietuva“ teigia, kad išmaniosios technologijos lengvina mūsų buitį ir padeda sutaupyti nemažai laiko: „Manome, kad tas laikas gali būti praleistas prasmingai – skaitant ir taip plečiant pasaulėžiūrą. Tad kviečiame kiekvieną iš Jūsų priimti skaitymo iššūkį ir įrodyti, kad sutaupytas laikas gali būti praleistas įdomiai ir naudingai.“

​Viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Organizatoriai: Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, LR kultūros ministerija.
 
​Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

​Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidykla „Nieko rimto“, leidykla „Vaga“, leidykla „Alma littera“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Lietuvos leidėjų asociacija, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, „Biblioteka visiems“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „Dom Bow Ties“, „Denim Diaries“, „Muilo virtuvė“, logistikos įmonė „BLS“, „Palapinių magnatai“, „Sapiegos klinika“, „Skaitmeninė rinkodara“, optika „glasses on“, mokesčių grąžinimo kompanija „RT Tax“, kurjerių tarnyba „Samus“.

​Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį ir taisykles rasite http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.


© PigiosSvetaines.lt