Naujos knygos

Herve Le Tellier „Anomalija“

Neįtikėtinas įvykis skrydžio Paryžius–Niujorkas metu 2021 m. kovą aukštyn kojomis apverčia šimtų jo keleivių gyvenimus. Patekę į galingą audrą, galiausiai jie saugiai nusileidžia, bet nė vienas nenutuokia, kad audra buvo toli gražu ne įprasta. 2021 m. birželį tarsi iš niekur danguje pasirodo lėktuvas, identiškas jau nusileidusiam prieš tris mėnesius, su identiškais keleivių antrininkais.

Tarp jų – Bleikas, nepriekaištingos reputacijos šeimos galva ir... samdomas žudikas; Džoana, į savo silpnybių spąstus pakliuvusi talentinga advokatė; šešiasdešimtmetis architektas Andrė ir jo perpus jaunesnė mylimoji kino montuotoja Liusi; Viktoras Mizelis, iš niekam nežinomo rašytojo staiga tapsiantis kultiniu „Anomalijos“ autoriumi. Daugelis jų manėsi gyvenantys dvilypį gyvenimą. Nė vienas neįsivaizdavo, kokią ypatingą reikšmę ši frazė įgaus po lemtingojo skrydžio.  

​​​​Užsisakykite  

Nicholas Sparks „Sugrįžimas“

Mirus seneliui, karinio jūrų laivyno gydytojas Trevoras Bensonas paveldi bityną ir seną namą Niu Berne Šiaurės Karolinoje. Drauge su palikimu gauna ir paslaptį: insultas senelį ištiko toli nuo namų. Kur ir kodėl senasis Karlas keliavo vos važiuojančiu savo pikapu?

Ramus mažas miestelis, kuriame leisdavo vaikystės vasaras, gali tapti saugia priebėga dvasios ramybei atgauti – Trevoras kenčia nuo potrauminio streso sindromo. Po sprogimo šalia ligoninės iš Afganistano jis grįžo sužalotas ir fiziškai, ir psichologiškai. Nostalgiški prisiminimai, draugiškos bitės ir idiliška aplinka – būtent tai, ko reikia ruošiantis naujam gyvenimo etapui.

​Santykinę ramybę netrukus sudrumsčia žavi šerifo pavaduotoja Natali. Iš pirmo žvilgsnio įsiplieskusi simpatija, akivaizdu, abipusė. Tačiau Natali iš visų jėgų priešinasi traukai ir Trevoro neapleidžia nuojauta, kad geidžiama moteris kažką slepia.

​Lyg mįslių būtų negana, įtarimų ima kelti priekabų aikštelėje įsikūrusios paauglės Kelės elgesys. Jauna mergina su niekuo nebendrauja, gyvena viena ir nė neketina prisipažinti, kas ją siejo su Trevoro seneliu.


​​​​Užsisakykite  

Mark Sullivan „Paskutinis žaliuojantis slėnis“


„Paskutinis žaliuojantis slėnis“ atskleidžia mažai žinomus Antrojo pasaulinio karo aspektus, nagrinėja vokiečių, nors ir nedalyvavusių kare, tačiau turėjusių pakelti svetimos kaltės naštą, dramą. Daugybe interviu ir kruopščiais tyrimais paremtas romanas veda skaitytoją keliu, kurį turėjo įveikti knygos herojai.

1944 m. kovo pabaigoje, Stalino pajėgoms veržiantis į Ukrainą, jaunai sutuoktinių porai Emiliui ir Adelinai Martelams tenka apsispręsti: laukti grįžtančios sovietų „meškos“ ir rizikuoti būti išvežtiems į Sibirą ar keliauti į Vakarus su nekenčiamais nacių „vilkais“, įsipareigojusiais apsaugoti grynakraujus vokiečius.

Martelai – viena iš daugelio etninių vokiečių šeimų, kurių protėviai daugiau nei šimtmetį dirbo žemę Ukrainoje. Darbštūs ir sumanūs ūkininkai išaugindavo gausų derlių, buvo gerbiami ir vertinami. Tačiau įsigalėjus Stalino režimui vieni buvo ištremti į Sibirą, kiti neteko nuosavybės ir drauge su ukrainiečiais buvo pasmerkti holodomorui, per kurį iš bado mirė milijonai žmonių.

​​​​Užsisakykite  

Karen White „Mergina iš Legaro gatvės“

„Mergina iš Legaro gatvės“ yra antroji knyga apie Melaniją Midlton, nekilnojamojo turto agentę, gebančią prikelti ne tik senųjų Čarlstono pastatų, bet ir jose gyvenusių šeimų paslaptis. Persmelktas JAV Pietų valstijų kultūros ir pasakojimo tradicijų, romanas atskleidžia, kad savo istorijomis, širdgėla ir nuoskaudomis geba dalintis ne tik gyvieji.

Netikėtai paveldėjusi architektūros šedevru laikomą Vanderhorstų namą, Melanija imasi jį restauruoti. Jai padeda ne tik geriausia draugė Sofi, bet ir istorinių romanų rašytojas Džekas Trenholmas, kurio žvilgsnis vis dar pakerta merginai kojas. Vis dėlto darbų kupiną Melanijos kasdienybę sutrikdo merginos motina. Džinetė Priolo Midlton – garsi operos dainininkė, palikusi Melaniją, kai šiai buvo vos septyneri. 

Po daugiau nei 30 metų Džinetė grįžta į Čarlstoną, ketindama nusipirkti Priolų šeimai kadaise priklausiusį namą Legaro gatvėje, ir prašo dukters pagalbos tarpininkauti. Tačiau tai nėra svarbiausia Džinetės grįžimo priežastis. Ne vieną šimtmetį Legaro gatvės name slypėjusios paslaptys ima veržtis į dienos šviesą motinai vėl susitikus su dukra, o jų gebėjimas matyti už gyvųjų pasaulio ribų sukelia joms mirtiną pavojų.

​​​​Užsisakykite  

Loreta Jastramskienė „Visada, Tėve, bus Amerika“

Tai istorija apie sūnų, visą gyvenimą laukusį tėvo laiško iš Amerikos. Sovietinės Lietuvos okupacijos 1940 m. pasekmes atveriantis pasakojimas apie tremtį patyrusių žmonių kančias, potrauminio streso sindromą jų ir jų vaikų gyvenimuose.

​Sunkia širdies liga sergantis Liudvikas Kardelis supranta, kad gyventi liko nedaug. Atvežtas į ligoninę Vilniuje, jis mintimis nuklysta į vaikystę, pasakoja palatos kaimynui Valerijui apie savo išgyvenimus Sibire. 1941-ųjų birželio 14-osios naktis, tremtis į Sibirą, pabėgimas iš jo. Nors vienas po kito miršta tremtiniai, Liudvikas su motina Elena viliasi išlikti, nes žino, kad jo tėtis Simonas, išėjęs ginti Lietuvos, bus pasitraukęs į Ameriką ir jie būtinai kada nors susitiks.

​​​​Užsisakykite  

Algis Mickūnas „Atsiminimų punktyrai“

„Atsiminimų punktyrai“ – vieno garsiausių pasaulyje lietuvių filosofo – neeilinės neeilinio likimo asmenybės – Algio Mickūno atsiminimų knyga, gausiai iliustruota ir papildyta nuotraukomis. Ši knyga išsiskirs iš visų kitų Algio Mickūno knygų.

​Autorius „atsigręžia į savo gyvenimą ir punktyriškai pasakoja apie jį, pasakoja dalykus, apie kuriuos net dešimtmečius su juo bendravusieji niekad nebuvo girdėję. Pradėdamas nuo vaikystės Lietuvos kaime, jis ištaria žodį „rojus“, kuriuo paskui metaforiškai įvardija viską, ką jam teko patirti. Rojus jam yra gyvenimo eidos, o sunkumus, kliūtis ir dramas gali tik kartkartėmis nujausti tarp punktyrų“ (Arūnas Sverdiolas).

​​​​Užsisakykite  

Raimondas Dikčius, Goda Juocevičiūtė „Geografija Transe“

Tai septynių dalių knyga apie pasaulį, kurio likučiai jau nyksta savaime arba tyčia itin sparčiai naikinami ir kuris pasmerktas pražūti. Remdamiesi kanoniniais Rytų tekstais ir asmenine patirtimi, autoriai Goda Juocevičiūtė ir Raimondas Dikčius rengia magišką kelionę iš Rytų į Vakarus, iš Azijos į Europą: po Rytų miestus ir šventyklas, pas keistus vietos personažus, į senųjų kultūrų gilumą, net po anapusinio pasaulio užkulisius.

Hipnotinių pasakojimų geografija – ypač plati. Autoriai aprašo skirtingų Rytų šalių papročius, prietarus, istoriją, religijas, ekstremalias dvasines praktikas, ypač daug dėmesio skiria budizmui ir šamanizmui, pateikia nestandartinį požiūrį į vienatinio Dievo kilmę. Chrestomatiniai religiniai bei istoriniai įvykiai pateikiami laisva autorių interpretacija. Taip pat knygoje išskiriamos vienos didžiausių ir turtingiausių iš išlikusių Azijos vertybių – tradicinė kinų medicina ir astrologija.

Kūrinyje gausu įspūdžių ir nuotraukų iš autorių kelionių po skirtingus Azijos kraštus.

​​​​Užsisakykite  

Vaiva Grainytė „Rožės ir bulvės“

Dėl pandemijos sustingusiame pasaulyje laimės savaip ieško, ją apmąsto ar teigia romano veikėjai bei alegorinės figūros: Kanadoje prie straipsnių besikamuojantis Deivis, izoliacijoje gyvenanti Vika, skaičiuočių ir genetinių tyrimų susieti broliai, vėžiu serganti moteris, ėdesio ieškanti pelė, antikinių šilumos teorijų nepaisanti apuokė, erdvesnio būsto siekiantis virusas ar viena laimingiausių pasaulio šalių nominuojama Danija.

Personažų kasdienybės fragmentai – laiškai, sapnai, dienoraščių ištraukos, socialinių tinklų įrašai, alter ego pasažai – išradingai jungiami su eseistikos ir straipsnių retorika, aktualijomis, gretinami su kultūriniais ir istoriniais intertekstais, sociologijos, psichologijos, zoologijos ar frenologijos žiniomis. Visą šią intrigą – siurrealistinę laimės miniatiūrų mozaiką – persmelkia melancholijos paribiuose esančios temos: vienišumas, perdegimas, katastrofos nuojautos, konvencinių normų diktatas, artumo ilgesys.

​​​​Užsisakykite  

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“ 

Vokiečio Oskaro Šindlerio ir jo išgelbėtų nuo Holokausto daugiau nei tūkstančio žydų istorija prasiskverbia iki giluminių humanizmo šaknų. Ne be reikalo romano formą jai suteikęs australų rašytojas Thomas Keneally savo knygą 1982-aisiais pavadino „Šindlerio laivu“ (Schindler's Ark) — kaip aliuziją į biblinį Nojaus laivą.

Po dešimtmečio pasirodžiusi Steveno Spielbergo režisuota romano ekranizacija pakoreguotu pavadinimu „Šindlerio sąrašas“ šią jaudinančią Antrojo pasaulinio karo istoriją plačiai išpopuliarino visame pasaulyje, ir savo įtaigos mastais ji dar labiau susilietė su amžinomis ir universaliomis biblinėmis tiesomis.

​​​​Užsisakykite  

L. J. Ross „Atsiskyrėlio buveinė“

Kai senoje Vorkverto pilies atsiskyrėlio buveinėje randamas negyvas vyras, Nortumbrijos kriminalinių tyrimų skyriaus detektyvai pakviečiami ištirti šio įvykio. Nėra jokio akivaizdaus motyvo, tad teks išnarplioti mįslę, kodėl žmogus buvo nužudytas. Tačiau šįkart jie turės dirbti be savo geriausio detektyvo...

Vyresnysis inspektorius Rajenas — už tūkstančių kilometrų. Jis nusivijo žudiką per Europą ir prisiekė negrįžti, kol jo nesuims. Neitanas Armstrongas yra pavojingas psichopatas, bet iškyla dar viena bėda: jis garsus, visame pasaulyje žinomas trilerių rašytojas, nestokojantis pinigų ir ryšių. Rajenas atsiduria svetimoje šalyje, kur jo niekas nepažįsta, bet inspektorius žino viena — niekada nepasiduos.

Šiame greito veiksmo detektyve, kurio pasakojimas vyksta fantastiško grožio Nortumberlando ir Toskanos apylinkėse, žmogžudystes ir paslaptis pagardina romantika ir humoras.

​​​​Užsisakykite  

Ernestas Kuckailis „Trispalvio erelio skrydis. Eskadrono „ERELIS-02“ misija Afganistane“

Ernestas Kuckailis – vienas iš pirmųjų atkurtos Lietuvos kariuomenės savanorių, tarnauti šaliai atėjusių tuomet, kai niekas nebuvo tikras, kuo viskas pasibaigs, o tikimybė padėti galvą už Lietuvą buvo suvokiama kaip neišvengiamybė. Dieną studijos Dailės akademijoje, kuriant šviestuvų stiklą (norintys gali Vilniaus „Medžiotojų restorane“ žvilgtelėti į palubę, tebekabo), vakare budint savanorių pajėgose – toks buvo kelias į tai, kas 1995-siais tapo Jėgerių batalionu, o 2002-siais, pasak Kariuomenės vado generolo leitenanto Valdo Tutkaus, iškovojo sau teisę vadintis Specialiųjų operacijų pajėgomis.

Ernestas – vienas iš Jėgerių bataliono kūrėjų, pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ Afganistane ryšininkas-kulkosvaidininkas, Irako Karo akademijos instruktorius, Žvalgų mokyklos kovinio rengimo instruktorius, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro snaiperių ir taikliųjų šaulių rengimo ekspertas: karys par excellence, vienas iš dešimties, kariuomenės parinktų pavyzdžiu jaunuoliams, norintiems tapti profesionaliais kariais. Ne staigmena, kad Ernestas tapo pirmuoju kariu, aprašiusiu savo kovinę patirtį pirmojoje knygoje apie pirmąją atkurtos Lietuvos kariuomenės kovinę misiją.

​​​​Užsisakykite  

Ernestas Kuckailis „Kelionė be bilieto. Lietuvos kario keliu, 1915–1945“

Lietuvių pergalė 1941 m. Birželio sukilime prieš sovietinius okupantus ir jo masiškumas parodė visam pasauliui tautos gyvybingumą ir valią priešintis. Prasidėjusi ginkluota rezistencija truko ilgiausiai Europoje 20-ajame amžiuje. Šios ginklu pasiektos pergalės laimėjimai, kovose užgrūdinti kovotojai ir jų tvirta valia priešintis gąsdino sovietinius okupantus iki pat Atgimimo.

Sukilimo pergalės skonis teikė vilčių ir visai pokario rezistencijai – pakilusi tauta gali laimėti nepaisant Lietuvos valstybės priešų skleidžiamų abejonių dėl šių siekių tyrumo ir aukų beprasmiškumo. Be galo smagu, kad ši knyga nors maža dalele prisideda prie to meto Lietuvai reikšmingų įvykių atskleidimo ir tautos didvyrių pasiaukojimo pagerbimo.

​​​​Užsisakykite  

Vladimir Popov „Niekšų sąmokslas. Buvusio KGB papulkininkio užrašai“ 

Knygos autorius Vladimiras Popovas, devyniolika metų pradirbęs KGB bendradarbiu, agentūriniu operatyvininku, pateikia unikalių liudijimų: faktų, sąsajų, biografijų, prisiminimų, siaubingų ir komiškų nutikimų. Neįtikėtinai susiraizgę likimai, agentūrinė informacija, žvalgyba, kontržvalgyba, verbavimas, žudymas, neįsivaizduojami pinigų, deimantų, aukso srautai – visa tai iš pirmų lūpų, be nutylėjimų, veidų ar pavardžių slėpimo. KGB buvo apraizgęs viską ir visus: mokslininkus, sportininkus, menininkus, dvasininkus, studentus ir, be abejo, kadrinius darbuotojus. Toks buvo ir knygos autorius KGB papulkininkis V. Popovas, todėl nuo pirmųjų eilučių tampa aišku – melo čia nėra.

Ši V. Popovo knyga – tai mėginimas apibendrinti jo, kaip buvusio saugumiečio, patirtį ir žinias, paanalizuoti, kas vyko Sovietų Sąjungoje jos saulėlydžio laikotarpiu, kas lėmė SSRS griūtį ir buvusio kadrinio KGB karininko Putino Rusijos – naujo tipo šalies, valdomos to paties valstybės saugumo, – susikūrimą.

​​​​Užsisakykite  

Serhii Plokhy „Branduolinė kvailystė. Naujoji Kubos raketų krizės istorija“

Karibų krizė, vos nesibaigusi apokaliptiniu naikinimu, brendo ilgai, bet finalas vystėsi žaibiškai: 1962 m. rugsėjį SSRS savo sąjungininkės Kubos teritorijoje pradėjo išdėstyti vidutinio nuotolio raketas, galinčias nešti branduolinį užtaisą ir tiesiogiai atakuoti Jungtinių Valstijų teritoriją. Slaptas raketų bazes užfiksavo amerikiečių žvalgybinis lėktuvas U-2. Sovietų Sąjungai griežtai atmetus JAV reikalavimus pašalinti raketas iš Kubos, tarp dviejų supervalstybių tvyranti įtampa pasiekė apogėjų ir nė viena neatmetė karštojo karo tikimybės. Šiandien, nuo Šaltojo karo prabėgus daugiau kaip trims dešimtmečiams, pasaulis vėl nugrimzdo į karinę bei politinę priešpriešą.

​Ši knyga – rūstus įspėjimas ir iškalbinga iliustracija, kuo gali baigtis beatodairiškas žvanginimas ginklais.

​​​​Užsisakykite  

Mindaugas Tamošiūnas „Nugalėsim arba mirsim. Nepriklausomos Lietuvos husarai“

Knygoje gyvai, įtraukiamai ir protarpiais šmaikščiai pasakojama apie tarpukario Lietuvos husarus. Priešais skaitytojo akis veriasi pirmųjų husarų kūrimosi Žaliakalnio šlaituose vaizdai, karštos kovos bolševikų, bermontininkų ir lenkų frontuose. Iš akių neišleidžiamas ir husarų vaidmuo atkariaujant Klaipėdos kraštą bei dalyvaujant Lietuvos politikos peripetijose. Sodriai ir gyvai, be nutylėjimų tapomi husarų vadų portretai. Atskleidžiama tragiška husarų pulko baigtis 1940 m., pavienių buvusių husarų likimai partizanų gretose.

Knyga užbaigiama optimistine gaida – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko įsteigimu. Šis pulkas tebetęsia tarpukario husarų tradicijas bei perėmė atkurtą husarų pulko vėliavą. Autorius, pasitelkęs gausius šaltinius, pateikia nenudailintą tarpukario Lietuvos husarų istoriją, kupiną ne vien neįtikėtinos narsos ir idealizmo, bet ir žmogiškųjų silpnybių bei nuopuolių.

​​​​Užsisakykite  

Julija Latynina „Iziubrio medžioklė“

Kautynėse dėl stambiausio metalurgijos kombinato susikirto bankininkų, kriminalinio pasaulio ir jėgos struktūrų interesai.

Autorei pavyko suskurti įdomų romaną, kuriame netrūksta svaiginančių nuotykių, tikrai vertų tapti kovinių filmų siužetais. Kūrinyje nuotykiai yra meistriškai susieti su gudriomis finansinėmis kombinacijomis ir pritrenkiamai tikrovišku šiuolaikinės Rusijos verslininkų ir politikų gyvenimo užkulisių atskleidimu. Būtent todėl ši knyga turi galimybę tapti nacionaliniu bestseleriu.
​​​​Užsisakykite  
© PigiosSvetaines.lt