Naujos knygos

Caroline Hardaker „Mišrūnai“

„Mišrūnai“ – tai pasakojimas apie žmogaus išlikimo kainą žlungančiame pasaulyje. Su kuo žmogus gali susitaikyti dėl siekio išlikti? Kuo virsta gyvenimas iš jo traukiantis brangiausiems žmonėms? Ką reiškia mylėti ir ką – iš tiesų būti gyvam? Nora gyvena pasaulyje, kuriame išlikti darosi vis sunkiau: danguje nyksta paskutiniai paukščiai, oras tvinksta nuo teršalų, kūną puola vis sunkesnės ir greičiau plintančios ligos. Pasaulis tampa atšiauria vieta. Tačiau Norai pasiseka – ji sutinka Artūrą, tobulą partnerį, su kuriuo gyvenimas turėtų tapti saugus ir paprastas. Bent jau toks buvo organizacijos Easton Grove, kuri rūpinasi pasiturinčių gyventojų sveikata, pažadas…

​​​Užsisakykite  

Roger Crowley „Fortūnos miestas. 
Kaip Venecija iškovojo ir prarado jūrinę imperiją“

Meistriškai parašyta, dėmesį patraukianti ir intriguojanti istorinė knyga „Fortūnos miestas“ pasakoja, kaip lagūnoje įsikūręs Venecijos miestas iškilo iki galingiausios jėgos Viduržemio jūros regione. Tai epinė penkių šimtmečių kelionė, pasakojanti apie kryžiaus žygius ir prekybą, marą, jūros mūšius ir kolonijinį projektą. Venecijos kelias į imperiją buvo kupinas daugybės nepaprastų kovų ir iššūkių – 1204 metais įvykęs Konstantinopolio apiplėšimas, žūtbūtinis varžymasis su Genuja ir desperatiška gynyba nuo turkų. Nešdama šv. Morkaus vėliavą su liūtu Venecija sukūrė uostamiesčių ir laivyno bazių imperiją, nukreipusią pasaulio gėrybes link jos prieplaukų. Taip miestas tapo turtingiausia vieta žemėje – švytinčia mozaika, sulipdyta iš to, ką ji nusipirko, išmainė, pasiskolino ir pavogė. Paremta amžininkų pasakojimais apie prekybą ir karus, jūreivystę ir piratavimą bei vietas, kuriose venecijiečiai plaukiojo ir žuvo, knyga „Fortūnos miestas“ yra puikus naratyvinės istorijos pavyzdys. Prasidedanti Kristaus žengimo į dangų iškilmėmis 1000-aisiais ir pasibaigianti sprogimu prie Graikijos krantų bei katastrofiškomis naujienomis, kad portugalai atrado jūros kelią į Indiją, – ji pakerės visus, kurie mėgsta Veneciją ir Viduržemio jūros pasaulį.

​​​Užsisakykite  

Eva Schloss „Gyvenimas po Aušvico“

Po trisdešimties metų holokausto išlikėlių jau nebebus, todėl ši knyga – Evos laiškas ateities kartoms. Evą naciai suėmė per penkioliktąjį jos gimtadienį, kaip ir tūkstančius kitų žmonių, sugrūdo į tamsius, ankštus gyvulinius vagonus, nugabeno per visą Europą ir išmetė prie Aušvico–Birkenau koncentracijos stovyklos vartų. Ji išgyveno dėl savo ryžto, motinos Fritzi meilės ir rūpesčio. Išlaisvinus Aušvicą, Eva ir Fritzi pradėjo ilgą kelionę namo. Jos beviltiškai ieškojo tėvo Ericho ir brolio Heinzo, kurie koncentracijos lageryje nuo jų buvo atskirti. Netrukus atėjo tragiška žinia – abu vyrai žuvo. Prieš karą Amsterdame Eva susidraugavo su bendraamže Anne Frank. Jos sulaukė skirtingo likimo, bet Eva visą gyvenimą liko susijusi su drauge – po karo Anne tėvas Ottas Frankas grįžo į Nyderlandus ir dėl abipusio sielvarto bei netekčių artimai ėmė bendrauti su Evos motina. Jie susituokė 1953 metais, ir Ottas tapo Evos patėviu. Skausmingas ir atviras Evos pasakojimas apie išgyvenimą per karą leidžia iš arti pažvelgti į tuometinį siaubą. Apžvelgiamos jos pastangos gyventi po karo, motinystė ir santuokos patirtis, noras tęsti patėvio Otto darbą – užtikrinti, kad Anne Frank niekada nebūtų pamiršta.

​​​Užsisakykite  

Viktoras Gerulaitis „Perone su Alfredu Schnittke. 
Neišgalvotos muzikos istorijos“

Perone su Alfredu Schnittke“ – trečioji ciklo „Neišgalvotos muzikos istorijos“ knyga (ankstesnės – „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“ ir „Kupė su Johannu Straussu“). Čia rasime pasakojimus apie dramatiško likimo sovietinius kompozitorius Dmitrijų Šostakovičių ir Alfredą Schnittke’ę, žymų XX a. čekų kompozitorių autistą Bohuslavą Martinů, Lietuvos muzikos patriarchą Juozą Naujalį ir ypač talentingos kartos lietuvių kompozitorius Vidmantą Bartulį, Faustą Latėną ir Algirdą Martinaitį. Paskutinis skyrius – „Margi albumo lapeliai“. Jame esė stiliumi šmėžuoja pasakojimai apie įvairius Europos kultūros „nuotykius“ – nuo Goethe’ės susitikimo su Napoleonu iki pasivaikščiojimo po XIX a. Vienos turgų. Dėl ko verkė Šostakovičius? Ką su Schnittke perone veikė Gerulaitis? Kuo ypatingas Martinů likimas? Apie ką kalbėjosi Goethe ir Napoleonas? Apie ką tylėdavo Naujalis su Maironiu? Šioje nepaprastai gyvai parašytoje knygoje – daug netikėtų faktų, įžvalgų, atradimų. Čia susipina muzika ir žmonių likimai, kontrastingos trapaus gyvenimo spalvos ir amžinybės ilgesys, pašnekesiai apie mažus ir didelius dalykus.

​​​Užsisakykite  

Catriona Ward „Paskutinis namas Nereikalingųjų gatvėje“

Tedas gyvena įprastame name įprastos gatvės gale. Už jos prasideda miškas, kur tūno jo paslaptys. Tedas gyvena su kate Olivija. Kai ją apima nerimas, ji griebiasi Biblijos, kai supyksta – keršto. Tedas taip pat gyvena su dukra Loren. Rožiniu dviračiu ji suka ratus po kambarius, o subjurus nuotaikai bando pasprukti. Tačiau palikti namų jai negalima. Į gretimą namą atsikrausčius naujai kaimynei, Tedas tikisi su ja susidraugauti. Tačiau ji turi kitą tikslą – išnarplioti paslaptį, sugriovusią jos gyvenimą. Ji tiki, kad ta paslaptis gaubia Tedą. Bet jis to nežino.

​​​Užsisakykite  

Mario Escobar „Bibliotekininkė iš Sen Malo“

1939 m. rugsėjo 1 d., kai Vokietijos pajėgos įsiveržia į Lenkiją, Sen Malo bažnyčioje Žoslena ir Antuanas Ferekai sumaino žiedus. „Mano vargai prasidėjo tą pačią dieną kaip ir mano laimė“, – tokiais žodžiais baigiamas pirmasis Žoslenos laiškas paryžiečiui rašytojui. Prancūziją pasiekęs karas nutraukia Ferekų vedybinio gyvenimo idilę. Antuanas išsiunčiamas į kovos lauką, Žoslenos bute apgyvendinamas esesininkas, o bibliotekoje ima sukiotis vokiečių karininkai su nepageidaujamų knygų sąrašais. Slapčia į Paryžių gabenami Žoslenos Ferek laiškai atskleidžia jautrią istoriją apie moterį, karo suirutėje netikėtai atradusią savo gyvenimo misiją. Sen Malo bibliotekos lentynose saugoma miesto atmintis, kurią norima sunaikinti. Bet ji pasiryžusi užkirsti tam kelią.
​​​Užsisakykite  

Diane Poole Heller „Prieraišumo galia“

Savo poreikių niekaip nepavyks patenkinti tobulai, niekada nebūsime (ir neturime būti) tobuli tėvai. Laimei, to ir nereikia, kad žaizdos išgytų visiškai ir ilgam. Išaugę iš pažeisto savojo aš ir tapę saugiau prisirišančia, atsparesne asmenybe galime padrąsinti ir kitus daryti tą patį, imdami skatinti artumą ir sutvirtindami ryšį šeimoje, tarp draugų ir platesniame pasaulyje. Kaip reaguojame į kitų pastangas priartėti? Ar lengvai pamirštame nutrūkusius santykius? Vieniems sunku įsileisti žmones į savo gyvenimą, o kiti pajunta nerimą vos išlydėję partnerį pro duris. Pavydime, nuogąstaujame, jaučiame emocinį nuovargį, trokštame savarankiškumo. O kas, jei trumpam prisijaukintume mintį, kad bendrauti nesmagu ne todėl, kad kaltas partneris, o todėl, kad mūsų pačių vaikystėje kažkas pakrypo ne ta linkme? D. P. Heller knyga kviečia panagrinėti savo prieraišumo istoriją, padeda atpažinti prieraišumo tipą ir atsikratyti pasąmonėje įsisenėjusių nuoskaudų, kurios trukdo megzti ar puoselėti tenkinančius santykius. Drauge skatina atsižvelgti į tėvus ar globėjus, pirmuosius draugus, romantinius partnerius ir atpažinti jų įtaką savo kūno kalboje ir mąstysenoje, o psichoterapijos seansų pavyzdžiai bei praktiniai pratimai leidžia perprasti, kaip patys mezgate ryšį su savimi ir kitais.
​​​Užsisakykite  

Donal Ryan „Keistos gėlės“

1973-ieji, Airija. Dvidešimtmetė Molė Gladni ryte įsėda į autobusą, važiuojantį Ninos miesto kryptimi. Palikusi gimtuosius namus, nuošalų Tipererio grafystės kaimą, Molė tą dieną dingsta. Sukrėsti ir kankinami nerimo Molės tėvai Padis ir Kitė bijo susitaikyti su mintimi, kad mylimos dukters gali niekada nebeišvysti. Jie slopina sielvartą kasdieniais namų rūpesčiais ir nepaliauja laukti, tikėdamiesi, kad ji sugrįš. Ir jų viltys nėra bergždžios – praėjus penkeriems metams Molė grįžta. Tačiau ne viena. Praeitis pasiveja merginą ir Gladnių šeimos gyvenimas pasikeičia visam laikui. „Keistos gėlės“ – istorija, užčiuopianti tai, kas glūdi susvetimėjimo ir praradimo šerdyje. Gladnių šeimos likimas iliustruoja visas skriaudas atperkančią meilės galią ir parodo, kad net ir dažnai nesėkme pasibaigiantys bandymai suprasti vienas kitą gali duoti vaisių.
​​​Užsisakykite  

Rokas Flick „Kur upė Šyša teka…“

Tai biografinis pasakojimas apie dvi garsias XIX a. antros pusės – XX a. pradžios Prūsų Lietuvos asmenybes: Šilutės, anuomet Šilokarčemos, mecenatą, dvarininką, lietuvininkų kultūros ir šnekos puoselėtoją Hugo Šojų ir iškilų vokiečių rašytoją Hermaną Zudermaną, kuris savo apysakomis kaip niekas kitas pasaulyje išgarsino Lietuvos pamario kraštą. Talentinga Roko Flick plunksna iš pavienių pasakojimų apie kasdienybę, kūrybą, santykius su aplinkiniais dėlioja šių dviejų veikėjų gyvenimo mozaiką. Skaitytojui prieš akis atsiveria plati to meto istorinė, politinė ir kultūrinė Prūsų Lietuvos ir Europos miestų panorama: nerami ir nuolat kintanti politinė situacija, dvarų spindesys, Pirmojo pasaulinio karo suirutė ir pamario krašto žmonių kasdienybė prie visą menančios ir siejančios Šyšos…
​​​Užsisakykite  

Anria Reicher „Haidno pentagrama“

Talentinga violončelininkė Estrela Peres po gastrolių per Meksiką grįžta į Vieną. Lėktuve nepažįstamas vyriškis įduoda jai voką su senu gaidų lapu ir paprašo niekam apie jį neprasitarti. Estrelai dar nespėjus suvokti, kokios tai natos, lapas dingsta. Kitą dieną ji sužino, kad voką jai patikėjęs vyriškis – garsus rašytojas Manuelis Maria Gomesas – nužudytas. Netrukus pavojus kyla ir Estrelai: kažkas įsilaužia į jos butą, seka, grasina. Akivaizdu, kad bėdų priežastis – paslaptingas gaidų lapas. Kartu su jaunystės draugu Piteriu Estrela ima aiškintis senų natų kilmę, tuo pat metu dviejų šalių tarnybos tiria rašytojo žmogžudystę. Ką reiškia pentagrama, kurią prieš pat mirtį savo bute Meksike krauju spėjo nupiešti Gomesas? Kuo užrašyta melodija tokia ypatinga, kad dėl jos kažkas pasiruošęs žudyti?
​​​Užsisakykite  

Rolandas Maskoliūnas „1922: tarp kanibalizmo ir modernizmo“

1922-ieji Lietuvoje ir pasaulyje pasižymi stulbinamais kraštutinumais. Iš neseniai pasibaigusio Didžiojo karo pelenų kyla naujos meno išraiškos formos ir idėjos. Paryžiuje gyvenantis airis išleidžia genialią, kritikus supriešinsiančią knygą; JAV savo karjerą pradeda jaunas džiazo trimitininkas, o sunkiai sergantis F. Kafka sėdasi rašyti „Pilį". Psichoanalizės guru Z. Freudas diskutuoja su dramaturgu A. Schnitzleriu apie senatvę ir mirtį, C. G. Jungas mėgina suvokti meilės poveikį psichikai, o Paryžiuje pirmą ir vienintelį kartą vakarėlyje susitinka M. Proustas, J. Joyce'as ir P. Picassas. Modernizmo vėjai jaučiami ir Lietuvoje, kur jauni akiplėšos paldieninkai su Kaziu Binkiu priešaky kritikuoja Maironį ir šokiruoja kitus klasikus, išleidę „Keturių vėjų pranašą", o Miunchene studijuojantis Balys Sruoga kursto šį konfliktą. Jo laiškuose mylimajai Vandai atsiskleidžia ne tik kasdienio gyvenimo rūpesčiai ir meilės kančios, bet ir svaiginanti laisve ir galimybėmis, moderni, kitoniška ateitis. Lietuva tampa valstybe su savo Konstitucija, universitetu ir valiuta, o sportiškas lakūnas Steponas Darius – krepšinio, antrosios Lietuvos religijos, pribuvėju. Deja, tuo pačiu metu pasaulyje stiprėja politinės audros. Sovietų Rusijoje žmonės masiškai miršta badu, Stalinas perima iš merdinčio Lenino valdžią į savo rankas, o Adolfas Hitleris Vokietijoje pradeda sakyti neapykantą kurstančias kalbas. Nejau R. M. Rilkės, O. Milašiaus ir kitų rašytojų metafizinio nerimo kupinos poemos iš tiesų pranašauja žmonijai naują katastrofą?
​​​Užsisakykite  

Philip Kerr „Beveidis nusikaltėlis“

Šioje „Juodojo Berlyno" trilogijos antrojoje knygoje vėl matome Bernį Giunterį, buvusį policininką, maniusį, kad ketvirtojo dešimtmečio Berlyno gatvėse regėjo jau viską, kol ima dirbti privačiu sekliu ir kiekviena byla, kurios imasi, vis giliau įtraukia į šiurpius nacių subkultūros ekscesus. Alpią 1938-ųjų vasarą Vokietijos žmonės su nerimu laukia Miuncheno konferencijos pabaigos ir spėlioja, ar Hitleris įtrauks Europą į dar vieną karą. Tuo tarpu privatus tyrėjas Bernis Giunteris imasi dviejų bylų, susijusių su šmeižtu. Pirmoji auka – turtinga našlė, antroji – pats Bernis. Demaskuota, kai nepagrįstai apkaltino virtine žiaurių žmogžudysčių niekuo dėtą žydą, Berlyno kriminalinė policija Kripo nusiteikusi sučiupti tikrąjį žudiką ir nepasibodi griebtis šmeižto prieš buvusį kolegą, kad tas įvykdytų šią užduotį. Laikinai paaukštintas į komisarus Bernis imasi aiškintis dvilypes paslaptis ir pradeda tyrimą, kuris atvers jam tamsiausias žmonijos gelmes...Šis bekompromisis istorinis detektyvas yra tamsiausias ir geriausias vadinamosios juodosios literatūros pavyzdys.
​​​Užsisakykite  
© PigiosSvetaines.lt