Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursas

2020 m. birželio 9 d.
Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Premiją steigia Jonavos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į senąsias įvairių tautų sugyvenimo Jonavoje tradicijas. Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema. Į premiją gali pretenduoti lietuvių kalba rašantys Lietuvos ir užsienio rašytojai.

Literatūros kūrinio vertinimo kriterijai

​Literatūros kūrinių vertinimo komisija prioritetą teiks tiems kūriniams, kurie atitiks bent vieną iš šių kriterijų:
– pasirinktos istorinės atminties temos atskleidimas;
​– daugiatautės Lietuvos istorijos įprasminimas;
– įvairių tautų sugyvenimo tradicijų Lietuvoje aktualizavimas.

Vertinant literatūrinės prozos kūrinius, atsižvelgiama į jų kūrybiškumą ir originalumą.

​ Apdovanojimas
​
Premija laimėtojui bus įteikta 2020 m. rugsėjo mėnesį, minint Europos žydų kultūros paveldo dienas. Laureatui įteikiama 1000 Eur (vieno tūkstančio eurų) premija ir laureato diplomas. Premija skiriama tik fiziniams asmenims. Tas pats asmuo premijos laureatu gali tapti vieną kartą.

​Papildoma informacija

Organizatorius:
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 www.jobiblioteka.lt
 Facebook  Instagram Kontaktinis asmuo: Kristina Jaskūnienė ​Tel. +370 671 24328

​Adresas: Žeimių g. 9, LT-55158, Jonava
Telefonas/faksas: (8 349) 53 160