Kovo mėnesio naujų knygų srautas

Bernardine Evaristo „Mergaitė, moteris, kita“

Nuo Niukaslo iki Kornvalio, nuo dvidešimto amžiaus pradžios iki dvidešimt pirmo amžiaus pirmųjų dešimtmečių – „Mergaitė, moteris, kita" pasakoja apie dvylikos veikėjų keliones per Britaniją ir per pastarąjį šimtmetį. Jos visos ko nors ieško – bendros praeities, netikėtos ateities, vietos, kurią galėtų pavadinti namais, vietos, kur galėtų pritapti, mylimo žmogaus, prarastos motinos, prarasto tėvo, spindulėlio vilties. Sąmojinga, jausminga, kupina balsų, kurie neretai laikomi kitų balsais, ir parašyta novatoriška iš poezijos pasiskolinta forma, „Mergaitė, moteris, kita" yra polifoniškas socialinis romanas, kuris atskleidžia tą Britanijos pusę, kurią retai matome, ir primena, kas mus jungia, o ne kas skiria. Bernardine Evaristo – Didžiosios Britanijos rašytoja, aštuonių knygų autorė, pelniusi daugybę apdovanojimų. Ji dėsto kūrybinį rašymą Londono Brunelio universitete, yra Karališkosios literatūros draugijos vicepirmininkė. 2009 metais už visuomeninę ir kultūrinę veiklą apdovanota Karalienės ordinu (MBE).

Manuel Vilas „Ordesa“

Autobiografinis Manuelio Vilaso romanas kritikus nustebino tokiu atvirumu, koks literatūroje retai pasitaiko. Dalydamasis prisiminimais, potyriais ir kasdienybės detalėmis, autorius mus skatina mąstyti apie tai, apie ką dažnai sunku ne tik kalbėti, bet ir galvoti: skurdą, nežinią, ligą, mirtį... Ši knyga – tai taškas laike ir erdvėje, atskiriantis autoriaus praeitį ir ateitį. Ji tampa savotiška ode gyvenimui ir džiaugsmui, gimusiam iš sielvarto, vienatvės ir nevilties. Ordesa – atokus slėnis Pirėnų kalnuose ir autoriaus prisiminimų atskaitos taškas: čia 1969 m., būdamas dar vaikas, jis praleido trumpas atostogas su šeima ir į šią vietą mintys jį neša kaskart, kai bando užmegzti ryšį su mirusiu tėvu. Asmeninės krizės istorija autoriui liejasi sąmonės srautu ir prisiminimų vaizdiniais, jis pasakoja apie mylimo žmogaus netektį, apie susvetimėjimą šiuolaikinėje visuomenėje. Tai istorija apie paprastų žmonių gyvenimą Ispanijoje, apie paprastą šeimą ir apie tai, kaip viskas staiga tapo sudėtinga ir nepakeliama. Ši knyga – lyg emocinė kelionė per praeitį, kuria siekiama sukurti kitokią šiandieną.

Ben Elton „Du broliai“

1920 m. vasario 24 d. Berlyne gimė du berniukai, kuriems buvo lemta tapti broliais. Tą pačią dieną Miunchene buvo įkurta nacionalsocialistų partija. Paulius ir Otas – neperskiriami, panašūs į savo žydus tėvus, bet nė trupučio – vienas į kitą. Jų tėvas groja džiazo klubuose, motina – gydytoja. Broliai kartu auga, draugauja su mergaite vokiete ir abu įsimyli kitą – žydaitę, lankančią jų tėvo muzikos pamokas. Vokietijai pamažu atsigaunant po Pirmojo pasaulinio karo, į valdžią ateina nacistai ir gyvenimas ima keistis – staiga svarbiausia tampa kraujo grynumas ir kilmė. Amžiną draugystę ir ištikimybę prisiekusio Šeštadienio klubo, kurį sudaro broliai ir abi mergaitės, laukia sunkūs išbandymai. „Du broliai" – jaudinanti, nuoširdi ir įtampos nestokojanti šeimos istorija, kaip ir gyvenime kupina juoko ir ašarų, švelnumo ir pykčio, ištikimybės ir išdavysčių. Kad liktų gyvi patys ir jų mylimi žmonės, tenka daug ką paaukoti, įveikti kasdienę neapykantą, atsikratyti slogių prisiminimų ir numaldyti skausmą. Kartais iš šių pastangų išauga vienatvė, baimė ir žiaurumas, o kartais – gerumas, išmintis ir laimė. Benas Eltonas – anglų rašytojas, režisierius, stendapo komikas, skandalingo miuziklo We Will Rock You kūrėjas.

Santiago H. Amigorena „Vidinis getas“

„Vidinis getas" – tikra autoriaus senelio gyvenimo istorija, pasakojanti apie tai, kaip motinos laiškai sūnui, keliavę iš Varšuvos geto į naująjį jo gyvenimą Buenos Airėse, paskandino jauną vyrą kaltėje, bejėgiškume ir tyloje. „Prieš dvidešimt penkerius metus pradėjau rašyti šią knygą norėdamas išsivaduoti iš tylos, kuri mane slėgė nuo pat gimimo." Net nežinau, ar iš tiesų įmanoma šnekėtis apie holokaustą. Mano senelis nepajėgė. Žodžių , kuriais galėčiau pasakyti visa tai, ką jis užrakino beribėje tyloje, ieškojau ne tik norėdamas numalšinti jo skausmą, ir ne dėl to, kad norėčiau sau ir kitiems apie jį priminti. Atvirkščiai, suteikdamas šiam skausmui žodžius norėjau pagaliau nustumti jį į užmarštį. Išsigelbėjimas nuo holokausto gali tapti sunkesne bausme nei mirtis – tai liudija autoriaus senelio gyvenimas. Trečiajame dešimtmetyje Lenkijos žydas Visentė Rozenbergas neatsigręždamas paliko tėvus, seserį ir brolį, kad pradėtų naują gyvenimą Buenos Airėse. Ten jis vedė nuostabią merginą, susilaukė vaikų ir tvarkėsi savo baldų parduotuvėje, stengdamasis kuo labiau atsiriboti nuo Lenkijoje likusios šeimos. Tik motina nenustojo rašiusi jam apie kasdienį badą, šaltį ir baimę, kurie galiausiai baigėsi masinėmis žudynėmis visoje Europoje. Kai Visentė pagaliau susivokė, kas iš ties dedasi jo gimtinėje, buvo per vėlu – motinos laiškų daugiau nebegavo. Istorija apie šios tylos pradžią tapo pasauline literatūros sensacija ir trijų prestižiškiausių Prancūzijos literatūros premijų finalininke.

Rūta Mataitytė „Pavogtas dienoraštis“

Kiek žmogui gali būti nepažįstamas kitas, visą laiką gyvenęs šalia? Kiek dukrai reikia žinoti apie mamos ir savo pačios likimą? Dvi moterys – motina ir dukra. Menininkė Gunda ir lietuvės bei dano šeimoje užaugusi Gerda, nusprendusi atvykti į Vilnių ieškoti savo šaknų. Du likimai, kurie dar stipriau tarpusavyje susipina, kai atsitiktinai dukra randa ir pradeda skaityti mamos dienoraštį. Knygoje skaitytojai sutiks Gundą, apie kurią autorė pasakojo 2015 m. išleistame savo romane. Ši knyga toliau pasakoja Gundos istoriją ir lygiagrečiai tarsi naują giją įaudžia dukros Gerdos subtilų moterišką virsmą, kurį nulemia stiprūs išgyvenimai, netektys, o kartu meilė ir tarpusavio artumas. Rūta Mataitytė yra penkių knygų autorė, norvegų kalbos vertėja ir keturių vaikų mama. Laisvalaikiu ji kopia į kalnus ir bėga maratonus. Savo knygose rašytoja pasitelkia darbo patirtis ir kelionių išgyvenimus, gilinasi į trapų žmogaus santykį su aplinka, pačiu savimi ir savo praeitimi. Jos aprašomos istorijos sudėtingos ir skaudžios, bet kartu pilnos šilumos, žmogiškumo ir vilties.

Irena Saulutė Valaitytė-Špakauskienė „Manėme, kad plaukiame į Ameriką“

Visame pasaulyje žinoma Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų" paremta kaunietės Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės gyvenimo istorija. Dabar I. S. Valaitytė-Špakauskienė dirba Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse – veda edukacinius užsiėmimus prie tremtinių jurtos. Moksleiviai dažnai smalsauja: „Ar jūs ištekėjote už knygoje minimo Andriaus?" Šioje knygoje rasite atsakymą ne tik į šį klausimą. Sužinosite, koks buvo I. S. Valaitytės-Špakauskienės, R. Šepetys knygoje pavadintos Lina, tikrasis gyvenimas tremtyje ir nelegaliai grįžus į sovietinę Lietuvą. Ką mergaitė, vilkinti vasarine suknele ir basutėmis, pamatė išlipusi atšiaurioje negyvenamoje Tit-Arų saloje? Kas jai, broliukui ir mamai – Lietuvos kariuomenės savanorio, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus Prano Valaičio šeimai – padėjo Arktyje išgyventi pirmąją žiemą, kai nuo bado ir šalčio išmirė daugiau nei trečdalis lietuvių tremtinių?

Arvydas Juozaitis „Kauno saulė“

„Kauno saulė" yra miesto epo, „karo ir taikos" knyga. Rašiau ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, liesdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi! Kaip ir kiekviena lemtinga istorija, ji reikalauja tiesaus žvilgsnio ir žodžio. Troškau pamatyti, išgirsti ir aprašyti valstybės stebuklą, pajusti valstybę auginantį miestą. Taip jau yra, kad nūdienos Lietuva gimė Kaune, tad Kaunas – šios istorijos herojus. Miestas, išplėšęs tautą iš nebūties, vertas karo ir taikos epo. Valstybė skendo ir kaip skenduolis nusitempė paskui save milijoną gyvybių... Gėdingos pabaigos galėjo nebūti, kaip ir „savos valios", įžengiant į komunistų imperiją! Kaip ir tų dvidešimties pasiuntinių į Kremlių, lyg kokių dvidešimties Vasario 16-osios akto signatarų (kokią niekšystę sumąstė Kremliaus satrapai)! Reikėjo tik vieno pralaimėto mūšio, ir Liaudies Seimo nebebūtų nė kvapo! Laiku įvykdytas pasipriešinimo aktas būtų leidęs išsaugoti valstybės garbę, o tada jau ir progą išgelbėti gyvybę po karo. Potsdame. Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę ir literatūrinę „Baltijos trilogiją": „Karalių miestas be karalių" (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija" (Baltijos asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis".

Irena Buivydaitė „Mėnesiena ir tu“

Netikėtai užgriuvus šeimos krizei ir vyrui Ugniui nutarus, kad jiems, užuot vykus atostogauti į Maljorką, reikia pagyventi atskirai ir nuspręsti, ką daryti toliau, Gabija su dukrele Mėja atsiduria jaukiuose tėvų, pianistės Kornelijos ir gydytojo Vismanto, namuose nedideliame Lietuvos mieste prie ežero. Gabija tikisi pasisemti stiprybės ir vilties iš tėvų santuokos, kuri visada atrodė tobulų šeimos santykių pavyzdys. Tačiau dukrelės rasta sena nuotrauka sujudina tai, kas atrodė taip tvirta ir neginčijama, netikėtai iškyla senos šeimos paslaptys, verčiančios Gabiją ieškoti atsakymų į klausimus apie savo gimimą, permąstyti, ar būna idealių santuokų, nuspręsti, ar įmanoma atleisti išdavystę. Bet kuo čia dėta mėnesiena? Irena Buivydaitė – tokių skaitytojų pamiltų romanų kaip „Tikros ir netikros seserys", „Kitapus veidrodžio" ir „Rožių dvaras" autorė. „Mėnesiena ir tu" – jau keturioliktoji jos knyga. LATGA duomenimis, I. Buivydaitės knygos yra vienos iš skaitomiausių Lietuvos bibliotekose.

Jolita Herlyn „Šešėlių gaudytoja“

Jolita Herlyn – Vokietijoje gyvenanti lietuvių rašytoja. Baigusi filosofijos studijas Maskvoje, dėstė Klaipėdos universitete, dirbo miesto savivaldybėje, rašė straipsnius vietiniams laikraščiams, porą metų vedė TV laidą „Proto aistros". Vėliau Kopenhagoje ketverius metus dirbo banke. Čia jos vyras Svenas ir pasiūlė šeimai persikelti į jo gimtąjį Hamburgą. Dvidešimt septynerių metų Johana – sėkmės įsikūnijimas. Praeityje palikusi konfliktus su tėvais, jauna žurnalistė gyvena su karjeros laiptais kylančiu Marku, lanko senelių namus puoselėjančią ekscentrišką tetą ir ieško įdomių temų straipsniams. Kai darbas Johaną nuveda į sergančių ežių prieglaudą, jos gyvenimas ima keistis. Merginą ima lankyti keisti sapnai, ji regi paslaptingus ženklus ir vis dažniau jai kyla klausimas, ar čia tikrovė, ar tik laki jos vaizduotė... Tačiau žurnalistės smalsumas nugali, ir Johana ima ieškoti visų šių įvykių priežasčių, kol galiausiai mažutėje Danijos Skarės saloje ji gauna atsakymą. Ir sužino, kad meilę nuo beprotybės skiria tik vienas žingsnis. „Šešėlių gaudytoja“ – tai jaudinantis, įtaigus ir spalvingas romanas su detektyvo elementais apie meilę ir jos iliuziją, apie drąsą kliautis intuicija ir apie tai, kad kelio gale mūsų visada laukia apdovanojimas.

Jurga Baltrukonytė „ Dvynukai sekliai pavojuje: bakterijų byla“

7–12 metų vaikams. Jei patinka pavojingi nuotykiai, siaubas ir paslaptys, bet ir gerai pakikenti, ši knyga – tavo grobis! Dvynukai Paula ir Nojus – nepaprasti vaikai. Jų tėtis, garsus mokslininkas Plumbergas, bėgdamas nuo miestui gresiančios katastrofos, pastatė savo šeimai ypatingą namą – burbulą. Ten saugu, bet šeima negali gyventi ramiai žinodama, kad miestui gresia didelis pavojus. Dvynukai tampa sekliais. Jų tikslas – aptikti fabriką, kur auginamos mirtinos bakterijos. Taip jie patenka į siaubingą mokyklą ir turi susidraugauti su nusikaltėlio dukra Liza. Ji labai keista ir neturi draugų. Kartu su Paula ir Nojumi tirdami nusikaltimą susipažinsite su keisčiausia mokytoja Leoparde, blogiausia pasaulyje virėja Grendalinda, siaubą varančiu sargu Lopeta ir kate Kruopa. Ji įkrito į žalių dažų kibirą ir dabar visiems primena ateivį. „Tai juokinga nuotykių knyga, kurioje užkoduota draugystė ir kiti svarbiausi dalykai, – sako autorė Jurga Baltrukonytė. – Ar tikrai pinigai svarbiausi gyvenime? Kuo baigiasi, jei tavo verslas kenkia žmonėms? Paula, Nojus ir Liza, patyrę daugybę pavojų, ras atsakymą – patys svarbiausi yra šeima ir tikri draugai." Jurga Baltrukonytė – žymi žurnalistė ir rašytoja, galbūt jau skaitėte jos knygas „Torčiukas ant debesėlio", „Blynai spintoje" ar „Filmukai"? Algis Kriščiūnas – roko grupės „Foje" būgnininkas, fotografas ir iliustruotojas, apipavidalinęs visas J. Baltrukonytės knygas vaikams. „Dvynukai sekliai pavojuje: bakterijų byla“: • Įtraukianti nuotykinė istorija skaitantiems savarankiškai. • Ugdo humoro jausmą. • Lavina vaizduotę ir išradingumą. • Ugdo bendražmogiškas vertybes.

Roald Dahl „Čarlis ir šokolado fabrikas“

Vaikams nuo 8 m. „Čarlis ir šokolado fabrikas“ – nepaprastai šmaikšti ir išmintinga istorija pašėlusių nuotykių, juokų ir saldumynų mėgėjams. Vieną dieną pono Vilio Vonkos šokolado fabrikas praneša: penki vaikai, kurie šokoladiniuose batonėliuose ras auksinius bilietėlius, galės apsilankyti fabrike ir gaus saldumynų visam likusiam gyvenimui. Apie šokoladą tik ir svajojantis, bet jį labai retai dėl vargingos padėties skanaujantis Čarlis netikėtai laimi bilietą į didžiausią ir paslaptingiausią pasaulyje šokolado fabriką. Maža to, apie šį fabriką sklando keisti ir mįslingi gandai, tad čia pakliūti Čarliui – dvigubas stebuklas! Valgomos zefyrų pagalvės, kokakolos ledo čiuožyklos, putojančio limonado baseinai, šokolado krioklys – tik maža dalis to, ką Čarlis pamatys fabrike. Ar berniukui nesusuks galvos tokia gausybė saldumynų, ar jis išliks toks pat sąžiningas, malonus ir geras vaikas? Baigiantis kelionei, Čarlis sužino, kad stebuklai dar tik prasideda... „Čarlis ir šokolado fabrikas": • ugdo tokias vertybes, kaip gerumas ir sąžiningumas, • lavina humoro jausmą ir fantaziją, • istorijoje aiški gėrio ir blogio, tinkamo ir nederamo elgesio skirtis. Roald Dahl – vienas garsiausių visų laikų britų vaikų rašytojų, padovanojęs vaikams tokias nepaprastas istorijas, kaip „Raganos", „Matilda", „DGM", kurios jau yra tapusios klasika. „Čarlis ir šokolado fabrikas" kaip ir daugybė nepaprastai šmaikščių kitų jo knygų buvo ekranizuotos Holivude!

Eric Knight „Lesė grįžta“

Eric Knight „Lesė grįžta“ – jau klasika tapusi istorija vaikams apie nepaprastą šuns ištikimybę, narsą ir didžiules kliūtis nugalinčią draugystę. Knygos „Lesė grįžta“ pagrindinių veikėjų išgyvenimai sušildys kiekvieno skaitytojo širdį. Istorija pasakoja apie Lesę – kolių veislės šunį, kuris labai mylėjo savo šeimininką Džo. Grinel Bridžio miestelio gyventojai sakydavo, kad pagal Lesę galima nusistatyti laikrodžius, mat ji metų metus, kiekvieną dieną, lėkdavo prie mokyklos ir laukdavo Džo. Jos nesustabdydavo jokios kliūtys ar net blogas oras. Vieną dieną išėjęs pro mokyklos vartus Džo Lesės nerado. Keturis metus ištikimai laukęs šuo tiesiog dingo. Netrukus paaiškėjo, kad Lesė nepateko į nelaimę. Ji buvo parduota! Ne iš gero gyvenimo, nes jos šeimai trūko pinigų net maistui, todėl tėvai, skaudama širdimi, perleido mylimą šunį kitam šeimininkui. Džo plyšo širdis, jis nenorėjo net girdėti apie kitą šuniuką, tačiau tuo metu Lesė irgi rezgė šunišką planą, kaip pabėgti ir per visą šalį sugrįžti pas mylimą šeimininką. Knygos skaitytojų laukia nepaprasti iššūkiai. Knygos siužete daug nuotykių, kurie kaip mat įtrauks vaikus. Knyga bus įdomi ir suaugusiesiems, nes per Lesės kelionę autorius supažindina su tuometiniu Anglijos socialiniu gyvenimu ir problemomis. Autoriaus Eric Knight knyga vaikams „Lesė grįžta“ pirmą kartą buvo išleista 1940-tais metais, bet iki šiol yra viena mėgstamiausių istorijų apie šunis. Pirmą kartą pasakojimas apie Lesę buvo spausdinamas žurnale „The Saturday Evening Post“ ir tik vėliau autorius knygą išplėtė iki romano. Pirmasis istorijos leidimas Lietuvoje pasirodė 1957-tais metais. 1943-iais metais istorija pirmą kartą ekranizuota. Iš viso Lesė kino ekranus pasiekė daugiau nei dešimt kartų, taip pat pagal knygą buvo sukurti keli serialai ir animaciniai filmai. Deja, autorius pirmojo filmo nebeišvydo, nes žuvo tarnaudamas JAV žvalgyboje. Eric Knight (1897-1943) – anglų rašytojas, scenarijų autorius, išgarsėjęs savo knyga apie kolį Lesę. Tiesa, ši knyga buvo penktas autoriaus kūrinys. Eric Knight visam laikui išpopuliarino kolių veislės šunis. Iš anglų kalbos vertė A. Daukantas. Knyga skirta bet kokio amžiaus skaitytojui.

Julian Goug ir Jim Field „Kiškis ir meška: keisti kiškio įpročiai“

Skirta 6–9 m. vaikams. „Kiškis ir meška. Keisti kiškio įpročiai“ - jauki, šmaikšti ir pamokanti istorija apie draugystę. Meška per anksti pabunda iš žiemos miego ir nebegali užmigti, tad nutaria nulipdyti sniego senį. Savanaudis ir amžiais viskuo nepatenkintas kiškis nusprendžia paerzinti mešką ir nulipdyti daug puikesni sniego senį! Tačiau kai miške iš pasalų prisiartina alkanas vilkas, kiškis supranta, kaip gera turėti apginti galintį draugą savo pusėje. Knygelė „Kiškis ir meška. Keisti kiškio įpročiai“ – tai šviežio oro gūsis vaikų literatūroje, tai kvatotis verčianti pasaka apie kiškį, mešką ir vilką, apie sniego lavinas ir sniego senius. Tai toks pasakojimas, kuris sukelia norą anksčiau suguldyti vaikus, kad galėtum jiems paskaityti.“ NEIL GAIMAN, žymus anglų rašytojas „Kiškis ir meška. Keisti kiškio įpročiai“ iškart turėtų tapti šiuolaikine klasika. Ji rikiuojasi vienoje gretoje su pasakomis apie Mikę Pūkuotuką ir poną Rupūžių. Šelmiška, žavi ir linksma.“ EOIN COLFER, airių vaikų knygų rašytojas Autorius Julian Gough – romanų ir scenarijų kūrėjas, laimėjęs Roald Dahl Funny Prize. Ši jo knyga nominuota Irish Book Awards. SKAITAU PATS – trijų žingsnių knygelių serija, skirta pradedantiems skaityti vaikams. „Kiškis ir meška“ – trečio žingsnio knyga, kurioje tekstas didesniu šriftu, skirta pažengusiems pradedantiesiems skaitytojams (iki 3000 žodžių), nepamirštami veikėjų nuotykiai, spalvingi charakteriai, fantaziją ir jausmus sužadinantis siužetas. Vaikai, skaitydami šios serijos knygas: • lavins vaizduotę, • kūrybingumą, • plės kalbos žodyną, • geriau pažins save, • mokysis išsakyti savo mintis ir jausmus, • mokysis įsijausti į kito žmogaus emocijas. Serijoje rasite tai, kas svarbu ir patrauklu vaikui: nesudėtingo turinio, didžiosiomis (ir ne tik) raidėmis parašytų istorijų, kurios paskatins skaityti, įsijausti į pasakojimo esmę, fantazuoti ir labiau pasitikėti savimi." Iš anglų kalbos vertė Asta Tobulevičienė

Rūta Norkūnė „Vilnius: Vija ir Meška miestinėja“

Pažintinė knyga – miesto gidas 7–12 m. vaikams ir visai šeimai. Kviečiame vaikus ir suaugusius miestinėti Vilniuje – smalsiai dairytis aukštyn ir žemyn, tyrinėti miesto paslaptis ir legendas, atrasti svarbiausias senamiesčio ir kitų rajonų vietas. Nuotaikingoje kelionėje po Lietuvos sostinę jus lydės mergaitė Vija ir išdykusi jos šunytė Meška. Ar miesto gatvėse jums pavyks surasti pasislėpusią Mešką? „Vilnius. Vilija ir Meška miestinėja“: • Skatina pastabumą ir žadina smalsumą • Supažindina su turtinga Vilniaus istorija • Moko suprasti Vilnių kaip daugiakultūrį ir daugiasluoksnį miestą • Skatina pažinti ne tik sostinės Senamiestį, bet ir naujus rajonus • Pateikiami puikūs maršrutai skubantiems miestinėtojams • Patogaus formato knygą galima pasiimti kartu į miestinėjimus po Vilnių Knygą parašė gidė ir edukatorė Rūta Norkūnė, vedanti interaktyvias ekskursijas po Vilnių vaikams ir suaugusiems, o smagius personažų pasivaikščiojimus spalvingai iliustravo dailininkė Asta Kulikauskaitė-Krivickienė. Rūta Norkūnė – kūrybinga gidė ir edukatorė, viena iš „Idėjų karalystės" įkūrėjų, arba tiesiog – Vilniaus istorijų pasakotoja. Laisvalaikiu ji skaito knygas, piešia, keliauja, gamina maistą, o labiausiai mėgsta miestinėti su savo smalsia garbane augintine – didžiuoju pudeliu Frėja, kuri mielai atsišaukia ir Meškos vardu. Dailininkė Asta Kulikauskaitė-Krivickienė tapo paveikslus, iliustruoja vadovėlius ir knygas vaikams. Laisvalaikiu ji be galo mėgsta keliauti, o atrastas vietas perkelia į eskizų bloknotą. Iliustruodamą šią knygą Asta kartu su knygos veikėjais vaikštinėjo po įžymiausias Vilniaus vietas, kiemus ir užkampius, iš paukščio skrydžio stebėjo senuosius bokštus.

Lietimo knyga: knyga jutimams tyrinėti“

Suspausk jūros kempinę, perbrauk šiurkštų medžio kamieną ir paglostyk purią avies vilną rankutėmis pažindamas pasaulį! Lietimo knyga lavina vaizduotę ir skatina pažinti aplinką liečiant skirtingą paviršių. Knyga skirta 1-3 metų vaikams. Parengta Montessori metodu.
© PigiosSvetaines.lt