Gruodžio mėnesio naujų knygų srautas​

John Kaag „Žygis su Nietzche : kaip tampama savimi“

Įstabi filosofinė odisėja Alpių kalnuose sekant vieno įtakingiausių XX a. vokiečių mąstytojo Friedricho Nietzsche's pėdsakais. Prasidedanti kaip bręstančio devyniolikmečio istorija, o vėliau nukelianti mus septyniolika metų į priekį, kuomet šios knygos autorius J. Kaagas, būdamas jau suaugęs vyras ir tėvas, išvyksta į Šveicarijos kalnuose įsikūrusį Zils Marijos miestelį, kuriame Nietzsche parašė vieną svarbiausių savo veikalų „Štai taip Zaratustra kalbėjo". Ši knyga – tai drąsios savojo kelio ir išminties paieškos, besiskleidžiančios autoriaus jaunystės idealų šviesoje, per asmeninius patyrimus tyrinėjant didžiojo mąstytojo filosofiją. Nietzsche's žodžiais tariant, žygiai į kalnus ir neišvengiamos klaidos leidžia mums „tapti tuo, kas esame".

Anna Newton „Darnus gyvenimas“

Knygos „Darnus gyvenimas“ autorė Anna yra tipiška Mergelė – dievina tvarką ir organizuotumą. Perskaičiusi daugybę knygų šia tema, ji suprato kai ką išties svarbaus: nėra vieno recepto, kuris nubrėžtų tikslias gaires, kaip susikurti tvarkingą, streso nekeliančią kasdienybę; nėra ir vieno visiems vienodai tinkamo atsakymo. Juk harmoningas ir tvarkingas gyvenimas – tai ne tik tvarka stalčiuose ar dabar madingas minimalizmas... Darnos gyvenime paieškas autorė supranta kaip nenutrūkstamą procesą: įvaldžius pagrindinius žingsnius išmokstama sustyguoti skirtingas gyvenimo sritis, savo energiją naudoti taupiai bei tikslingai, daugiau laiko skirti tam, kas išties džiugina. Darnus gyvenimas – tai praktinė, aiškios struktūros knyga, kurioje Anna Newton pristato visą eilę būdų naujiems įpročiams kurti, o skaitytojai gali atsirinkti sau aktualiausias temas: nuo Marie Kondo įkvėptų patarimų, kaip įvesti tvarką namuose ir atsikratyti sukaupto daiktų balasto, iki biudžeto ir dienotvarkės planavimo, sumanių pirkinių ir kokybiško garderobo; nuo dėmesio sau ir rūpinimosi fizine bei psichine sveikata ritualų iki subalansuoto socialinio gyvenimo, efektyviai ir prasmingai išnaudojamo laiko darbui bei poilsiui.

Dr. Susan Forward, Donna Frazier Glynn „Mamos nemokančios mylėti“

Knygoje „Mamos, nemokančios mylėti“ visame pasaulyje garsi psichologijos mokslų daktarė, bestselerio Toksiški tėvai autorė Susan Forward kviečia į sudėtingą pokalbį apie žalojantį nemylinčių motinų poveikį dukterims ir pateikia efektyvių technikų, kaip vaduotis iš skausmingos patirties gniaužtų. Per 35 darbo metus S. Forward susidūrė su daugybe moterų, kenčiančių nuo psichologinės žalos, kurią joms padarė jas užauginusios mamos. Ilgi kritikos, konkurencijos, emocinio ignoravimo, dusinančios kontrolės ar teroro metai jas paženklino nerimu, depresija, pakenkė jų pačių kuriamiems santykiams, pakirto tikėjimą savimi ir pasitikėjimą kitais. Autorė tyrinėja skirtingus motinų tipus – patologiškai narcisistines mamas, mamas-varžoves, varginamai įkyrias, perdėm valdingas, motiniškos globos reikalaujančias mamas, ir tas, kurios, apleidžia, išduoda, muša – šiltai ir su atjauta moko nukentėjusias dukteris savipagalbos ir nurodo įrankius, kurie taip reikalingi atsitiesti, pagyti, atkurti pasitikėjimą ir savigarbą.

Dr. Michael Mosley „Kokybiškas miegas : kaip užtikrinti gerą nakties poilsį“

Geras nakties miegas yra būtinas smegenų ir kūno sveikatai palaikyti. Tačiau kodėl daugelį mūsų vargina miego sutrikimai? Knygoje „Kokybiškas miegas" dr. Michaelis Mosley aiškina, kas vyksta, kai mes miegame, kas sukelia įprastas miego problemas ir kodėl standartiniai patarimai retai kada padeda. Pats linkęs į nemigą, jis dalyvavo daugybėje miego eksperimentų ir išbandė visas esamas priemones. Ši patirtis leido jam sukurti radikalią keturių savaičių trukmės programą, kuri yra pagrįsta naujausiomis mokslinėmis žiniomis ir skirta padėti atkurti tinkamus miego įpročius per rekordiškai trumpą laiką. Knygoje „Kokybiškas miegas" rasite daugybę patarimų paaugliams, žmonėms, dirbantiems pamaininį darbą ir kenčiantiems nuo desinchronozės, taip pat patiekalų, kurie padės jums kiečiau miegoti, palaikydami sveiką žarnyno mikrobiomą, receptų. Ši knyga suteiks jums žinių, reikalingų miego kokybei pagerinti, stresui sumažinti ir jaustis laimingesniems. Dr. Michaelas Mosley — žurnalistas, mokslinių laidų vedėjas ir vykdomasis prodiuseris. Gydytojo profesijos mokėsi Londono karališkosios ligoninės medicinos mokykloje, vėliau 25 metus išdirbo BBC, kur sukūrė daugybę mokslinės dokumentikos laidų. Dabar yra laisvai samdomas darbuotojas, kelių tarptautiniais bestseleriais pripažintų knygų — „Dieta 5:2" (The Fast Diet), „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta" (The 8-week Blood Sugar Diet) ir „Sumanaus žarnyno dieta" (The Clever Guts Diet) — autorius. Vedęs, turi keturis vaikus.

Liutauras Degėsys „Lengva nebus“

Naujajame romane Liutauras Degėsys perspėja: nėra lengva, lengva nebus ir būti lengva negali, jei leidžiamės tyrinėti herojų psichikos problemų gelmes. Jei ryžtamės gilintis į personažų dvasinio gyvenimo perspektyvas, – jų sielvartą, meilę ir neapykantą, pavydą ir praregėjimą, – aiškintis pasąmonės klodus, klaidžioti vidinio nerimo ir vienatvės kambariuose, vis po truputį artėjant prie savęs. Romane glūdi mažiausiai trys keistai susipynusių realybių sluoksniai: romano protagonistas yra rašytojas, kuris rašo knygą apie tai, kas, jo manymu, – ją parašius – turi neišvengiamai atsitikti gyvenimo tikrovėje. Rašomoje knygoje vaizduojamas rašytojo alter ego – jo romano herojus irgi yra rašytojas, rašantis knygą apie save. Susipynus abiem realybėms, herojai ima nebesuprasti, kuri realybė yra fikcija, o kuri – tikroji. Juolab kad pagrindinio rašytojo vaizduotėje, o gal ir realybėje – jis nuolat atsiduria savo aprašomo herojaus tikrovėje. Rašytojas konstruoja, modeliuoja įvairius galimus žmonių santykių variantus, aprašo juos – kaip hipotezes – knygoje, o paskui leidžiasi į gyvenimą, tikrindamas, ar jo numatyti įvykiai gali atsitikti ir kaip jie gali įvykti. Šiame mistiniame romano sluoksnyje abu herojai – romano rašytojas ir jo herojus susitinka psichologinėje ir fizinėje dvikovoje, kur nugali vienas iš jų, bet iki galo lieka neaišku, kuris iš dviejų konkurentų lieka gyvas. Psichologinio detektyvo sluoksnyje užsimezga išlikusio herojaus ir jo aprašomo personažo mylimosios ryšys. Galiausiai išaiškėja, kad viskas buvo visai ne taip, kaip atrodė iš pradžių. Paradoksas, ironija, humoras, kalbant apie rimtus ir tragiškus dalykus, sentimentalumas, pereinantis į cinizmą, apsimetėliškas šventeiviškumas, pavirstantis moraliniu reliatyvizmu – tokiame romano stilistinių figūrų neapibrėžtume lengva pasiklysti. O galima apsidžiaugti ir apsigyventi toje autoriaus sufabrikuotoje, sukonstruotoje sudėtingų santykių realybėje. Gyvenimas – tai nepakartojamas eksperimentas, vykstantis vieninteliu įmanomu – klaidų ir bandymų – metodu. Ir todėl gyventi įdomu, gera ir verta. Bet gyvenime lengva nėra ir nebus. Kaip ir skaitant šią knygą.

Sondra Rankelienė „Enigma Orbi“

Tai detektyvinis romanas, kurio užuomazga glūdi pačioje XV a. pabaigoje... Neįtikėtina, bet amžius nutylėta paslaptis netikėtai pasiekia mūsų dienas, Vilnių ir garsųjį Vilniaus universitetą, bei jo biblioteką, kuri šiemet švenčia 450 metų gyvavimo jubiliejų... Viena beprotiška savaitė – kai draugai tampa priešais, kai mirtis tyko net tarp senovinių foliantų, kai niekuo negali pasitikėti ir tikrai nežinai, ko ieškoti, bet tikiesi atrasti... Kai atsiveria ne tik šimtmečiais saugotos paslaptys, bet ir durys naujiems jausmams... Prasidėjusi XVI amžiuje Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio iš Jeruzalės pargabentos paslaptingos knygos istorija persikelia į mūsų dienas. Žmonių siekiančių bet kokia kaina užvaldyti senovinį leidinį, ratas išsiplečia nuo Italijos iki Lietuvos. Kokias paslaptis slepia neįkainojama knyga? Ką užšifravo ir savo ranka užrašė jos puslapiuose didysis Lietuvos keliautojas ir „Kelionės į Jeruzalę“ autorius? Išmoningai supinti realūs faktai ir fantazija neleis atsitraukti nuo knygos, o gal privers užsukti į Vilniaus universiteto biblioteką ir pasklaidyti senuosius spaudinius....

Audronė Girdzijauskaitė „Atminties šuliniai“

„Atminties šuliniai“ – tai atsiminimų romanas apie mano epochą, apie sutiktus žmones, apie mane pačią. Kiekvieno žmogaus gyvenimas gali būti įdomus – nelygu, kaip į jį pažvelgsi, ką jame pamatysi. Apie savo vaikystę, karo ir pokario metą jau esu rašiusi „Atminties salose“ (2008), apie įvairiais metais pažintus žmones – portretų knygoje „Nutolę balsai“ (2011). O dabar bandau susemti jaunystės, studijų metų Maskvos teatriniame institute prisiminimus. Tai buvo įdomūs ir prieštaringi proto valymosi ir brendimo laikai, vadinamoji „atlydžio“ epocha, kuri reiškėsi visose gyvenimo ir kūrybos srityse; ją patyriau gyvendama Maskvoje ir Vilniuje. Rašant man buvo svarbu nemeluoti, nedailinti, neapsimetinėti, suvokti save, savo aplinką ir pagrįsti požiūrį.   

Mandy Robotham „Karo kūdikis“

Istorinių romanų autorės Mandy Robotham knyga „Karo kūdikis“ nukelia skaitytojus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Trumpas knygos nugarėlės aprašymas žada intriguojantį pasakojimą apie karo sunkumus, lemtingus sprendimus, draugystę bei žmogiškumą. „Karo kūdikis“ – į istorinio romano žanrą įvilkta išgalvota istorija, kuri galėjo nutikti iš tiesų. Mandy Robotham nukelia skaitytojus į 1944-tų metų Vokietiją. Pagrindinė romano veikėja Ankė Hof įkalinta koncentracijos stovykloje. Kaip ir daugelis kitų nelaimingo likimo žmonių. Ankė iš visų jėgų stengiasi išgyventi ir išgelbėti kuo daugiau stovykloje gimstančių kūdikių bei jų mamų. Netrukus valdžia atkreipia dėmesį į moterį ir paskiria jai naują užduotį. Tačiau geresnės gyvenimo sąlygos neatperka iškilusių pavojų. Ankei Hof liepta prižiūrėti besilaukiančią Evą Braun. Eva Braun – moteris, kuri pagimdys Adolfo Hitlerio vaiką. Knygos veikėjai teks susidurti su moraline dilema – išsaugoti kūdikį, kuris nekaltas, tačiau pasmerktas pratęsti baisius nusikaltimus, ar paaukoti vaiko gyvybę dėl visos žmonijos ateities? Istorija įtraukia. Nejučia grėsmingai artėja atomazga ir užgniaužus kvapą sparčiai tirpsta puslapių skaičius. Romano „Karo kūdikis“ siužetas gana netikėtas, o autorė Mandy Robotham sugebėjo Evą Braun pavaizduoti žmogišką ir artimą kiekvienai motinai. Skaitytojai savo apžvalgose bei atsiliepimuose mini, kad knyga patiks „Aušvico tatuiruotojo“ ir panašių istorinių romanų gerbėjams. Rašytoja Mandy Robotham kuria istorinius romanus, kuriuose realūs faktai pinasi su fikcija. Autorė knygas planavo rašyti dar vaikystėje, tačiau pasirinko žurnalistikos specialybę. Po to ji netikėtai susidomėjo akušerija. Ši domėjimosi sritis persikėlė ir į knygas, kuriose Mandy Robotham visada paliečia gimimo ir mirties temas. Talentą kurti istorijas autorė tobulino Oksfordo Brukso universitete, kur studijavo kūrybinį rašymą. Akivaizdu, kad rašyti jai sekasi, nes kuriamos knygos tampa bestseleriais ir jau verčiamos į ne vieną kalbą. Kviečiame talentingos autorės romaną įsigyti internetu.

Gabi Köpp „Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“

Vokiečių fizikė Gabi Kӧpp už mokslo srities ribų tapo žinoma dėl savo biografijos, kurią ji pasakoja knygoje „Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“. Autorė aprašė savo patirtį Antrojo pasaulinio karo metais, kuomet ji su seserimi bandė pabėgti į vakarus, bet pateko į sovietų karių nelaisvę. Tai tikra istorija apie vokiečių mergaitę sovietų rankose. 1945 metų sausio mėn. Raudonoji armija įsiveržė į Vokietijos rytus ir privertė vietinius civilius gyventojus bėgti. Žlugus rytiniam frontui, 15-metę Gabi Köpp mama kartu su seserimi bandė išsiųsti į vakarus ir išgelbėti nuo artėjančios sovietų armijos. Krovininis traukinys su pabėgėliais iš Prūsijos buvo apšaudytas tankų ir nuvirto nuo bėgių. Gabi sesuo dingo, greičiausiai žuvo, o ji pati pateko į sovietų kareivių rankas, kur jai kelias savaites teko kęsti žiaurius prievartavimus. Ją išnaudojo ir žemino ne tik kareiviai, bet ir likimo draugės, kitos moterys. Gabi sugebėjo pabėgti ir po penkiolikos dienų surado savo mamą Hamburge. Motina mergaitei uždraudė kalbėti apie tai, kas nutiko priešų nelaisvėje. Tarptautinę teisę pažeidžiantys nusikaltimai buvo tabu, o aukos ilgą laiką jautė gėda šnekėti apie savo patirtį. „Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“ – Antrojo pasaulinio karo nusikaltimų prieš moteris liudijimas ir skausminga išgyvenimo drama. Ne visi žiaurumai tekste aprašyti tiesiogiai, daug ką galima perskaityti tarp eilučių, akivaizdu, kad Gabi Kӧpp nelengva kalbėti apie tai, ką ji patyrė. Tekste aiškiai juntama ne tik baimė ir skausmas, bet ir pyktis bei nusivylimas. Gabi Kӧpp arba Gabriele Kӧpp (1929-2010) – vokiečių fizikė. Ji gimė Vakarų Prūsijoje ir po pabėgimo iš sovietų nelaisvės studijavo fiziką Hamburgo universitete, kur įgijo daktaro laipsnį. Nuo 1966-tų metų Acheno technikos universitete dirbo teorinės fizikos katedros dėstytoja.

Salman Rushdie „Kichotas“

Kichotas – ne tik modernizuota Servanteso istorija, bet ir paini literatūrinė dvikova, kurioje supinamas riterių romanas, Trumpo Amerikos satyra ir žaismingas postmodernas. Kūrinys aštrus kaip peilis ir šmaikštus it botagas... Šis romanas – penas ir širdžiai, ir protui. – The Times Semas Diušanas, gimęs Indijoje, tačiau gyvenantis Amerikoje, vidutinių gabumų rašytojas, nusprendžia sukurti tokį personažą, kokio dar niekada nebuvo. Įkvėptas Servanteso „Don Kichoto", jis išgalvoja Ismailą Smailą, gimusį Bombėjuje, o dabar gyvenantį Amerikoje. Laisvalaikiu šis lyg pamišęs žiūri realybės šou dėl į akį kritusios Salmos R – Niujorko pokalbių laidų vedėjos. Nors Ismailas Smailas niekada tikrovėje jos nematė, beviltiškai įsimyli ir ima siųsti laiškus pasirašinėdamas Kichoto slapyvardžiu. Vyras net pasiryžta leistis į kelionę pas savo meilę per visą žemyną, kad įrodytų esąs vertas jos rankos. Taip jis patiria daugybę tragikomiškų įvykių Amžiuje, Kai Viskas Įmanoma. Tuo tarpu rašytojas susiduria su panašiomis problemomis kaip ir jo veikėjas – vyrų gyvenimai ilgainiui susilieja. Kaip Servantesas parašė „Don Kichotą", idant pašieptų savo gyvenamąjį laiką, taip ir Rushdie drauge su skaitytoju leidžiasi į kelionę po šių dienų šalį, atsidūrusią ant dvasinio ir moralinio žlugimo ribos. Bet kokios ribos ištrintos – tarp autoriaus ir pasakojimo, tiesos ir melo, magijos ir mokslo. Tai pasakojimas pasakojime, rafinuota satyra apie dabartinį pasaulį ir apie alternatyvią tikrovę, apokaliptinė tragikomedija, šnipų, kelionių, meilės romanas ir šeimos drama. Salmanas Rushdie (g. 1947) – vienas garsiausių šiuolaikinių pasaulio rašytojų. Už nuopelnus literatūrai Anglijos karalienės įšventintas į riterius, apdovanotas aštuoniais garbės daktaro laipsniais, priklauso Karališkajai literatūros draugijai. „Kichotas" kaipmat tapo „The New York Times" bestseleriu, buvo išrinktas „Times" metų knyga ir pateko į trumpąjį The Man Booker sąrašą.

Beth O‘Leary „Tavo vietoje“

Lina per jauna, kad jaustųsi išsisėmusi. Ailinė per sena, kad imtųsi visko iš pradžių. Galbūt atėjo metas joms susikeisti vietomis? Darbe gavusi nurodymą porą mėnesių pailsėti, Lina mėgina atgauti išeikvotas jėgas savo senelės Ailinės namuose. Ši, ką tik palikta vyro ir netrukus sulauksianti aštuoniasdešimties, visai neprieštarautų, jei tik galėtų susirasti naują mylimąjį. Vis dėlto nedideliame Jorkšyro grafystės kaimelyje tinkamų džentelmenų stinga... Tad Lina pasiūlo išeitį: dviem mėnesiams susikeisti vietomis. Ailinė pagyvens Londone, o Lina prižiūrės tvarką jos namuose kaime. Tačiau susidūrusi su minia nesukalbamų pensininkų, – maža to, dar ir su iki irzulio tobulu ir provokuojamai dailiu vietos mokyklos mokytoju, – Lina supranta, kad tiesiog susikeisti gyvenimais ne taip paprasta. O Ailinė Londone tampa tikra sensacija ne tik tarp savo naujųjų kaimynų, bet ir internetinių pažinčių pasaulyje. Vis dėlto, ar nėra taip, kad tobuliausias jos partneris gyvena kur kas arčiau tikrųjų namų, nei ji galėjo pamanyti iš pat pradžių? Ailinė vėl pasijunta jaunatviška ir viską galinti.

Nora Roberts „Priebėga“

Naujojo Noros Roberts trilerio „Priebėga“ veiksmas mezgasi kaimiškosiose Didžiojo Suro apylinkėse, šeimos rančoje ir Holivudo elito viloje. Dešimtmetė Holivudo garsenybių atžala Keitlina Salivan jau yra žvaigždė, tačiau viešėdama šeimos rezidencijoje Didžiajame Sure mielai žaidžia slėpynes su pusbroliais ir pusseserėmis. Vieno tokio žaidimo metu mergaitė pradingsta. Vis dėlto prabangioje aplinkoje užaugusiai Keitei nestinga nei narsos, nei nuovokos ir ji nuo pagrobėjų pasprunka. Savo namų virtuvėje aptikęs susigūžusią, sužeistą ir persigandusią bėglę, Dilonas Kuperis apstulbsta, — bet, išgirdusi Keitės pasakojimą, paauglio šeima mergaitę priglaudžia, paguodžia ir, žinoma, sugrąžina mylinčiai šeimai. Deja, Keitės išmėginimai toli gražu nesibaigia. Atskleidžiama išdavystė, ir žmogus, kuriuo ji besąlygiškai pasitikėjo, atsiduria už grotų. Saugų prieglobstį mergaitei suteikusi Airija augančio širdies nerimo nenumalšina. Galiausiai sugrįžusi į Los Andželą, Keitlina viliasi, kad vėl galės vaidinti ir atsigaus nuo gyvenimą iš vėžių išmušusios traumos. Tik ji dar nežino, jog tą naktį, prieš daugelį metų, sudygo dvi sėklos — didžiulės meilės ir nuožmaus keršto...

Tedeusz Dołęga-Mostowicz „Žiniuonis“

Likimas jį apdovanojo nepaprastais gabumais... Ir neeiliniais išbandymais. Nepaprasta istorija apie žmogų, kuris prarado viską... išskyrus jautrią širdį ir gydančias rankas. Jaudinanti atmintį praradusio genialaus gydytojo istorija, kuri šią knygą pavertė dešimtmečio bestseleriu. Genialus chirurgas – Rafalas Vilčura, prikeliantis naujam gyvenimui net beviltiškus pacientus, – staiga dingsta. Viena po kitos atmetamos įvairios jo dingimo versijos. Ne, jis nenusižudė. Tikrai negalėjo būti nužudytas. Ir niekas jo nepagrobė... Priemiesčio smuklėje sunkiai sužeistas į galvą vyras praranda atmintį. Apiplėštas, be pinigų ir dokumentų gerbiamas gydytojas vos per kelias akimirkas tampa valkata... Praeina penkiolika metų. Policija sulaiko kažkur provincijoje besibastantį vyriškį be dokumentų, kuris nežino savo pavardės. Norėdamas išvengti arešto, bastūnas pasisavina kažkokio Antonio Kosibos dokumentus. Nuo to laiko su tokia pavarde keliauja po šalį. Laimingo atsitiktinumo dėka jis įsidarbina malūne. Nagingas vyras greitai pelno aplinkinių pasitikėjimą ir pagarbą, o kai susipažįsta su neįgaliu malūnininko sūnumi, iš atminties gelmių išnyra profesinės žinios – jis vaikiną pagydo. Kaimo bendruomenėje greitai pasklinda gandas apie žiniuonį, kuris daro stebuklus. Ar nepasivys jo praeitis tuomet, kai niekas to nesitikės? Kokių dramatiškų vingių Rafalo gyvenimui parengė likimas?

W. Somerset Maugham „Santuoka iš išskaičiavimo“

Savo žmonos talento, kurį pastebi visas margas pasaulis, nenorintis ir, deja, negebantis įžvelgti pulkininkas. Skaityti nemokantis zakristijonas, kurio neraštingumas tampa raktu į didžiausią sėkmę. Išvykęs į Taitį ir „padorios visuomenės" bei savo sužadėtinės akyse nupuolęs, o iš tiesų vidinę laisvę atradęs vyras. Primestomis gyvenimo aplinkybėms pasipriešinti norėjęs ir Kaprio mėnesienos užliūliuotas banko tarnautojas. Į pasaulio kraštą paskui sužadėtinį atsekusi mylimoji, kurios šis buvo nutaręs atsisakyti... Šios apsakymų rinktinės veikėjų istorijose atsiskleidžia kupinas didžiausių priešybių vidinis žmogaus pasaulis. Jose susipina egzotika ir banalybė, gyvenimo išmintis ir kasdieniniai rūpesčiai, šokiruojantis atvirumas ir sąmoningi nutylėjimai, cinizmas ir atlaidumas. Williamas Somersetas Maughamas (1874–1965) – anglų rašytojas, klasikas, romanų, apsakymų ir pjesių autorius. Plačiai žinomi jo romanai išversti ir į lietuvių kalbą – „Aistrų našta", „Mėnulis ir skatikas", „Pyragai ir alus", „Teatras" ir kt. W. S. Maughamo kūrybai būdingas meistriškas pasakotojo talentas, subtili psichologinė motyvacija, įžvalgi menininko santykio su visuomene analizė. Ši apsakymų rinktinė lietuviškai leidžiama pirmą kartą.

Romy Hausmann „Numylėtinė“

Šis trileris prasideda ten, kur kiti baigiasi. „Numylėtinė" – išskirtinė šio žanro knyga ir didžiausias pastarųjų metų atradimas Vokietijoje, Spiegel bestseleris. Knyga, išversta į anglų ir daugelį kitų kalbų, pavergė viso pasaulio trilerių mėgėjus. Belangė miško trobelė. Lenos ir jos čia gimusių vaikų gyvenimas griežtai reguliuojamas – ir valgoma, ir net į tualetą einama pagal nustatytą tvarką. Oras į trobelę patenka per specialų mechanizmą. Vakarais Lena vaikams dainuoja lopšines, dieną juos moko. Tėvas rūpinasi šeima, saugo nuo aplinkinio pasaulio. Niekas niekada neatims iš jo žmonos ir vaikų, nes... niekas nežino, kur jie. Vieną dieną Lena pabėga. Bet košmaras nesibaigia. Jos kankintojas nori susigrąžinti tai, kas jam priklauso. Bet... ar ji iš tiesų toji Lena? Toji, kuri pranyko be pėdsakų prieš keturiolika metų?.. Ir kokį vaidmenį šioje istorijoje atlieka jos tikri ir netikri vaikai? Romy Hausmann gimė 1981 metais. 24-erių tapo vienos Miuncheno TV filmų bendrovės laidų redaktore. Po sūnaus gimimo ji – laisvai samdoma darbuotoja, nuo 2016-ųjų jos tekstai reguliariai skelbiami tinklaraštyje www.mymonk.de. Trileris „Numylėtinė" – R. Hausmann literatūrinis debiutas, iškart sudominęs ir kinematografininkus. Rašytoja su šeima gyvena atokioje miškingoje vietovėje netoli Štutgarto.

„Vakaro istorijos Lietuvos maištininkams berniukams. 50 pasakojimų apie Lietuvos superherojus, kurie keičia pasaulį“

1999 metais, būdamas vos trisdešimt penkerių, kultinis trijų romanų autorius Natanas Favlesas lyg iš giedro dangaus praneša baigiąs karjerą ir pasitraukiąs į laukine gamta bei uždara bendruomene garsėjančią Bomono salą Viduržemio jūroje. Prabėgo beveik dvidešimt metų. Favleso populiarumas nė kiek neišblėsęs. Suviliota garsaus rašytojo paslapčių, į Bomoną atvyksta žavinga šveicarė žurnalistė Matilda Monei. Tačiau kartu su jos pasirodymu saloje pradeda dėtis keisti dalykai. Pirma dingsta Favleso numylėtas šuo, o vėliau viename iš paplūdimių randamas kraupiai sudarkytas moters lavonas. Ir įtampa saloje po truputį ima kaisti. Guillaume Musso (Gijomas Muso, g. 1974) – populiariosios literatūros fenomenas, devynerius metus iš eilės pripažintas skaitomiausiu autoriumi Prancūzijoje. Jo knygos išverstos į 41 pasaulio kalbą, o „Slaptas rašytojų gyvenimas“ ilgiau nei metus po pasirodymo išsilaikė aukščiausiose Prancūzijos knygų topų pozicijose.

Marius Marcinkevičius, Inga Dagilė „Akmenėlis“

Ši istorija nutiko Vilniuje. O gal Kaune? Gal Varšuvoje, Berlyne, Romoje, Paryžiuje? Antrojo pasaulinio karo metu tokia istorija galėjo nutikti bet kur Europoje. Tai pasakojimas apie berniuką ir mergaitę, apie karštą vasarą, skanų beigelį ir piktą varną. Apie tikrą draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį. Marius Marcinkevičius – knygų vaikams rašytojas, poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Gražiausių knygų „Draugystė ant straublio galo", „Maži eilėraščiai mažiems" autorius. Už knygą vaikams „Sivužas" apdovanotas dr. A. Petriko literatūrine premija. Jo knygos išverstos daugiau nei į dešimtį kalbų, pagal jas statomi spektakliai, kuriamos dainos vaikams. Inga Dagilė – dizainerė ir vaikų knygų iliustruotoja. Jos iliustruotos knygos pelno apdovanojimus ir verčiamos į užsienio kalbas. Daugiausiai įvertintos knygos – „Drambliai ėjo į svečius", „Istorijos skanėstai". Knyga skirta pradinukams.

Giedrė Rakauskienė, Dovilė Kubrakovaitė-Bakutė „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“

Tikros paskutinio pasaulyje baltojo raganosio istorijos įkvėpta, ši paveikslėlių knyga pasakoja apie vienatvę ir draugystę, apie praradimą ir suradimą, apie liūdesį ir džiaugsmą, apie nusivylimą ir viltį. Vieną dieną aerodrome atsiranda narvas, kuriame – baltas raganosis. Aplink slampinėjantis rainas katinas susidomi svečiu ir bando išsiaiškinti ką gi jis čia veikia. Kadangi raganosis ir pats to nežino, atsakymo ieškoti jiedu patraukia kartu. Paprasto atsakymo ieškojimas iškelia sudėtingus klausimus: Kur pradingo baltieji raganosiai? Kodėl? Ką galime pakeisti? Ar galime? Knyga skirta ikimokyklinukams.
© PigiosSvetaines.lt